Zwycięski dreszczowiec! Wielki powrót w 4 kwarcie!

2 października, 2016

Większych emocji w ramach inauguracji II ligi koszykówki mężczyzn w Opolu nie mogliśmy sobie wymarzyć! Po pełnym dramaturgii meczu pokonaliśmy KS AZŚ Politechniki Gliwickiej 73:65.

Koszykarze Weegree AZS Politechniki bardzo dobrze weszli w spotkanie, uzyskując przewagę po przejęciach i 6 punktach Adama Cichonia. Później podopieczni Jędrzeja Sudy nieco zgubili rytm, przez co koszykarze z Gliwic zniwelowali stratę, a nawet prowadzili po pierwszej kwarcie 24:18

Druga kwarta podobnie jak w meczu z Rybnikiem, była popisem nieskuteczności z obu stron – jeśli ktoś woli, to można powiedzieć, że była to koszykówka dla koneserów. Koszykarze z Opola nie mieli pomysłu na znalezienie sobie miejsca w ataku, a jedyne punkty zdobywali z kontry. Po pierwszej połowie na tablicy wyników było 39:29 dla naszych rywali.

Trzecia kwarta to prawdziwe odrodzenie naszego zespołu. Koszykarze Jędrzeja Sudy znaleźli sposób na świetną obronę przyjezdnych i zaczęli odrabiać straty do rywali. W pewnym momencie zniwelowali 10 punktowe prowadzenie przyjezdnych, lecz ostatecznie koszykarze z Gliwic prowadzili po trzech ćwiartkach 54:50

Przed ostatnią nasi koszykarze byli bardzo zmotywowani i pełni wiary na zwycięstwo w tym spotkaniu. Nie zaczęli za dobrze, bowiem szybko dali sobie rzucić trójkę. Później wszystko układało się po ich myśli. Kapitalny rzut za trzy Krzysztofa Chmielarza, później dwa przejęcia Wojtka Leszczyńskiego, które skutkowały czterema punktami i wyjściem na prowadzenie. Końcówka ponownie należała do nas, dzięki czemu zanotowaliśmy drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem 73:65.

Mimo nieskuteczności na obwodzie, kapitalne spotkanie rozegrał Wojciech Leszczyński, którzy gromadząc 18 punktów, 6 zbiórek i tyle samo asyst był najlepszym zawodnikiem naszego zespołu. Grą bardzo dobrze dyrygował dzisiaj Chmielarz, który w trakcie niemalże 34 minut zgromadził na swoim koncie 16 punktów i 6 asyst.

Weegree AZS Politechnika Opolska 7365 KS AZŚ Politechniki Gliwickiej

AZS: Leszczyński 18, Chmielarz 16, Koszela 14, Cichoń 12 (10 zbiórek), Nowak 5, Richter 4, Pawłowski 4, Orębski 0, Suda 0, Sawicki 0, Moralewicz 0, Wierzbicki 0