Zwycięska runda zasadnicza.

19 marca, 2019

Do ostatniej kolejki ważyły się losy pierwszego miejsca w naszej grupie, byliśmy o tyle w komfortowej sytuacji, że zwycięstwo w pojedynku z Sudetami Jelenia Góra dawało wygraną w grupie. AZS nie dał gościom nadziei w tym spotkaniu i pewnie wygrał 109:65.  Postawa zawodników Politechniki  napawa optymizmem przed rundą play-off.

Od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę, graliśmy jak to my bardzo agresywnie w obronie i szybko w ataku. Z minuty na minutę powiększaliśmy przewagę, a pierwsza kwarta zakończyła się naszym prowadzeniem 28:15.

Druga odsłona zaczęła się od gry punkt za punkt obu zespołów, jednak w 13 minucie nasz zespół włączył szósty bieg, a Wojciech Leszczyński w 64 sekundy zdobył 8 punktów i prowadziliśmy 43:27. Goście jednak nie pozostawali dłużni w kolejnych 80 sekundach to oni zdobyli 8 punktów i na tablicy wyników było 43:35. Końcówka kwarty była już bardziej wyrównana i na przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu 51:42.

Po przerwie nasz zespół wyszedł jeszcze bardziej zmotywowany niż na początku spotkania i w niespełna 2 minuty zaliczyliśmy serię 10:0 i nasza przewaga wzrosła do 19 punktów (61:42). Kolejne minuty były bardziej wyrównane i po trzech kwartach prowadziliśmy 78:58.

Ostatnia kwarta to prawdziwy nokaut Sudetów, od stanu 87:63 na 6 minut i 30 sekund przed końcem spotkania zaliczamy serię 22:2 !!! i ostatecznie wygrywamy całe spotkanie 109:65, co jest naszym drugim (po meczu ze PGE Turów Zgorzelec 127:57) najwyższym zwycięstwem w tym sezonie.

Na koniec sezonu zasadniczego zajmujemy pierwsze miejsce w grupie D !!! Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów i całego zespołu.

Już w najbliższą sobotę rozpoczniemy I rundę play off, a naszym przeciwnikiem w serii do dwóch zwycięstw będzie Röben Gimbasket Wrocław, z który w sezonie zasadniczym dwukrotnie wygrywaliśmy.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, bądźcie naszym 6 zawodnikiem.

Weegree AZS Politechnika Opolska – KS Sudety Jelenia Góra 109 : 65 (28:15, 23:27,27:16, 31:7)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Krzysztof Chmielarz 23 (5×3), Wojciech Leszczyński 20 (1×3), Patryk Wilk 7, Adam Cichoń 6, Łukasz Wojciechowski 4 – Mateusz Szlachetka 18 (1×3), Daniel Dawdo 12, Jarosław Pawłowski 9, Damian Orębski 4, Patryk Mruczyński 2, Piotr Suda 2, Przemysław Majka 2.

KS Sudety Jelenia Góra: Łukasz Niesobski 21 (1×3), Michał Kozak 12 (2×3), Rafał Niesobski 9 (1×3), Jarosław Wilusz 9 (1×3), Bartosz Jyż 8 – Oskar Walaszek 3 (1×3),Tristan Dekurniewicz 3 (1×3), Kamil Koper, Michał Kanecki, Michał Wierzbicki.