loader image

Żubry na drodze do awansu.

2 maja, 2019

Po długim i wyczerpującym sezonie pozostały już tylko cztery najlepsze zespoły 2 LM, tj. Politechnika Gdańska, Żubry Białystok i dwa zespoły z grupy D – Zetkama Doral Nysa Kłodzko i Weegree AZS Politechnika Opolska. W półfinale nasz zespół zmierzy się z Żubrami Białystok, które z bilansem 23-3 zwyciężyły grupę B. W Poprzednich rundach nasz przeciwnik zwyciężał z Sokołem Międzychód 2-1 i Sudetami Jelenia Góra 2-0. AZS najpierw odprawił Wisłę Karków 2-0 i w ćwierćfinale po fantastycznej serii wygrał z Decką Pelplin 2-1. Pierwsze spotkanie obu ekip zostanie rozegrane w Białymstoku, ze względu na lepszy bilans Żubrów w fazie zasadniczej.

Zespół z Białegostoku to połączenie młodości z doświadczeniem, a większość zawodników posiada w swoim koszykarskim CV  występy na poziomie 1 ligi. Żubry to bardzo zbilansowany zespół, który posiadał trzeci atak ligi po rundzie zasadniczej (92,8 pkt.), ale indywidualnie różnica między średnią punktową najlepszego strzelca Michała Wielechowskiego (12,3 pkt.) i siódmego w tej klasyfikacji Adriana Warszawskiego (9,1 pkt.) wynosi zaledwie 3,2 pkt. Tak małe różnice  punktowe między zawodnikami potwierdzają, że przyjdzie nam się zmierzyć z niezwykle wymagającym przeciwnikiem, posiadającym wyrównany zespół, w którym każdy z zawodników może wziąć ciężar gry w ataku na siebie. W związku z powyższym przed naszym sztabem trenerskim nie lada wyzwanie w ustaleniu taktyki na to spotkanie. Wierzymy jednak, że tak jak to było w poprzednich rundach nasi zawodnicy i trenerzy nie zawiodą i do Opola wrócą z prowadzeniem w serii 1-0.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w niedzielę 12.05. w Opolu, a ewentualne 3 spotkanie ponownie w Białymstoku w środę 15.05.

Skip to content