loader image

Znów postraszy zza łuku! Krzysztof Chmielarz pozostaje w Opolu!

2 czerwca, 2017

Nasz najlepszy strzelec zza łuku, oraz dyrygent całego zespołu – Krzysztof Chmielarz przystał na propozycję naszego klubu i w sezonie 2017/18 również będzie reprezentował barwy Weegree AZS Politechniki Opolskiej. To trzeci zawodnik, który przedłużył z nami umowę.

Chmielarz wystąpił w 29 meczach tego sezonu, będąc przy tym jednym z najbardziej kluczowych zawodników. Trener Jędrzej Suda po odejściu Michała Moralewicza miał do dyspozycji tylko jednego rozgrywającego, którym był właśnie Krzysiek. Kilkukrotnie rozegrał pełne mecze, nie siadając nawet na minutę na ławce.

  • – Zostaję, ponieważ przed sezonem został jasno postawiony cel na rozgrywki 2016/17, czyli walka o awans do 1 ligi. Ponadto dobra współpraca na linii zawodnik – zarząd, zawodnik – trener oraz dobra atmosfera w szatni same zachęciły mnie do pozostania w Opolu – mówi Chmielarz. – Zarząd obiecał przedłużyć umowy z trzonem zespołu, czyli zawodnikami, z którymi będzie to dla mnie nie pierwszy sezon (z Cichoniem piąty, z Leszczyńskim czwarty przyp. red.), oraz dodatkowo wzmocnić, by osiągnąć zamierzony cel – skwitował Krzysiek.

W Play-Offach okazał się jednym z głównych autorów efektownego zwycięstwa nad MCKiS-em Termo-Rex Jaworzno, rozgrywając najlepsze spotkania w sezonie. W całej serii notował średnio 18 punktów, 5 zbiórek, 4,7 asysty oraz 2 przechwyty.

chmielarz gotowe

W tym sezonie Chmielarz będzie nie tylko rozgrywającym, ale i graczem, który będzie pełnił rolę rzucającego. O kolejnych kontraktach będziemy informować, ale już możemy zdradzić, że w sezonie 2017/18 Krzysiek nie będzie już naszym jedynym nominalnym rozgrywającym.

W poprzednim sezonie popularny „Chmielu” notował średnio 13,9 punktu, 5,3 asysty, 3,9 zbiórki oraz 1,7 przechwytu. Nasz rozgrywający w każdym ze spotkań trafiał prawie dwie trójki, a do tego otarł się o najlepszą piątkę sezonu zasadniczego. Był najlepiej asystującym zawodnikiem w grupie C.

Skip to content