Zła seria nadal trwa – trzecia porażka z rzędu

11 listopada, 2016

W słynnej hali „Korona” koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej mierzyli się z liderem rozgrywek – R8 Basket Politechnika Krakowska. Kraków ponownie okazał się dla nas niegościnny i musieliśmy uznać wyższość rywali XX:XX.

Szkoleniowiec naszego zespołu, Jędrzej Suda zdecydował się rozpocząć spotkanie z krakowskim AZS-em w składzie Chmielarz – Wierzbicki – Leszczyński – Pawłowski – Cichoń. Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównane, mimo, że na tablicy wyników prowadzili koszykarze z Krakowa. Z minuty na minutę to gospodarze zyskiwali coraz większą przewagę i po pierwszej kwarcie prowadzili 30:18.

Drugą kwartę otworzył Adam Cichoń, oddając niespodziewany rzut za trzy. Koszykarze gospodarzy szybko na to odpowiedzieli, rzucając 9 punktów z kontry. My także trafialiśmy, lecz sędziowie nie uznali rzutu zablokowanego po odbiciu się od tablicy. Nasi koszykarze mieli spory problem z upilnowaniem Wojciecha Pisarczyka, jednak na jego punkty dobrze odpowiadał Leszczyński. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 49:34.

W drugą połowę nie weszliśmy najlepiej, bowiem lider szybko trafił trójkę, po której kontynuował zdobywanie punktów. Grę naszego zespołu ciągnął Krzysiek Chmielarz do spółki z Jarkiem Pawłowskim, dzięki czemu koszykarze R8 bardzo szybko złapali pięć fauli. W związku z brakiem Bartka Koszeli nasz zespół miał spory problem w walce na tablicach, na których rządził Michał Hlebowicki. Po trzech kwartach gospodarze prowadzili już 70:48.

Ostatnia kwarta była już tak naprawdę formalnością, choć podopieczni Jędrzeja Sudy nie zamierzali odpuszczać. Przez ostatnie 10 minut zagrali bardzo dobrą koszykówkę, która umożliwiła nam wyrównaną rywalizację z mocnym przeciwnikiem. Ostatecznie musieliśmy jednak uznać wyższość rywala 87:66.

R8 Basket 87:66 Weegree AZS Politechnika Opolska

AZS: Cichoń 19 (7 zb.), Leszczyński 14 (6zb.), Pawłowski 14 (7zb.), Chmielarz 13, Suda 3, Wierzbicki 2, Richter 1, Kurdzieko 0, Orębski 0, Neżwyckij 0, Koszela DNP.