loader image

Zagrać swoje i nie zlekceważyć rywala

11 listopada, 2017

Niedzielne spotkanie będzie dla naszego zespołu bardzo ważne, biorąc pod uwagę, że 6. lokata w tabeli nikogo nie satysfakcjonuje. Nasz rywal – Rawia Rawicz, w tym sezonie nie zachwyca, lecz nie może być mowy o lekceważeniu rywala. Bo to nam się już w tym sezonie przydarzyło. 

Bilans 2-6 w Rawiczu nikogo nie zachwyca, a tym bardziej przedostatnie miejsce w tabeli. Nasz zespół mimo zwycięstwa w ostatniej kolejce nie awansował w tabeli. Zwycięstwo w Okrąglaku z kolei zapewniłoby nam ten awans, biorąc pod uwagę przychylny nam układ spotkań. Mimo, że mamy trzy zwycięstwa więcej – nie możemy pozwolić podopiecznym Macieja Zaremby rozpędzić się od pierwszych minut.

– W spotkaniu z Rawiczem nie możemy zlekceważyć przeciwnika. Mimo, że wygrali w tym sezonie tylko dwa mecze, to nie możemy sobie pozwolić na to, żeby nas zaskoczyli – przyznaje Damian Orębski. – Musimy podejść do spotkanie w pełni skoncentrowani, po prostu nie możemy przejść obok nich obojętnie. Po tygodniu treningów z Dominikiem Tomczykiem, mogę powiedzieć, że będziemy dobrze przygotowani do tego meczu. Trener nastawił nas na grę zespołową i myślę, że to będzie klucz do naszego zwycięstwa – dodaje.

Kluczowe w odniesieniu tego zwycięstwa, będzie utrzymanie formy z Jeleniej Góry liderów naszego zespołu. O tym, że Krzysztof Chmielarz jest w tym sezonie w niesamowicie dobrej formie, wiedzą już wszyscy. Ale do zwycięstw potrzebujemy, by inni gracze równie dobrze punktowali – tak jak było to tydzień temu w spotkaniu z Sudetami. 

Zespół z Rawicza dysponuje trzema zawodnikami powyżej dwóch metrów, jednakże nie są to zawodnicy doświadczeni na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Biorąc pod uwagę ostatnią formę Adama Cichonia, który pod koszem w ostatnich spotkaniach przypomina Dennisa Rodmana, dla którego nie było straconych piłek. 

Spotkanie z Rawią będzie pierwszym domowym spotkaniem dla naszego nowego trenera, Dominika Tomczyka, który zadebiutował wygranym meczem w Jeleniej Górze. Miał wtedy jednak okazję poprowadzić tylko dwa treningi z naszym zespołem, dlatego pierwszym prawdziwym testem będzie właśnie spotkanie z ekipą z Rawicza.

Spotkanie zostanie rozegrane już w niedzielę o godzinie 17:00 w Okrąglaku przy ul. Oleskiej. Przyjdź i idź z nami #RazemPoAwans!

Skip to content