Zadęcki dziurawił kosze w Okrąglaku! Pewne zwycięstwo!

4 lutego, 2018

Po świetnej pierwszej połowie koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej stale utrzymywali się na wysokim prowadzeniu, ostatecznie triumfując w meczu z Sudetami Jelenia Góra 98:71. 28 punktów i 8 zbiórek zanotował Grzegorz Zadęcki.

Początek tego spotkania, to prawdziwe show po obu stronach parkietu. Zarówno przyjezdni, jak i nasz zespół rzucali z  niesamowicie wysoką skutecznością za trzy. To samo udzieliło się także naszemu środkowemu – Jarek Bartkowiak trafił aż trzy rzuty z obwodu. Dzięki wsparciu kolegów, zawodnicy Dominika Tomczyka wypracowali sobie prowadzenie, które nie byłoby możliwe, gdyby nie świetna obrona, która tylko napędzała naszych koszykarzy w ataku. Po 10 minutach prowadziliśmy 33:23.

W drugiej kwarcie zawodnicy trenera Taraszkiewicza wciąż rzucali z dobrą skutecznością. Na parkiecie pojawili się Jarek Pawłowski i Damian Orębski, którzy zapewnili naszemu zespołowi ważne punkty. Mimo przestoju pod koniec kwarty, nasi zawodnicy wciąż dobrze grali w obronie, ograniczając zespół z Jeleniej Góry do zaledwie 34 punktów w 20 minut. Po rzucie Zadęckiego schodziliśmy do szatni prowadząc 54:34.

Po zmianie stron opolską publiczność pobudził Wojtek Leszczyński, który wsadem w kontrze otworzył kolejną część spotkania. Za moment trafił także Zadęcki, ale to był koniec dobrej gry w ataku naszego zespołu na kolejnych 5 minut. Goście odrabiali straty, zbliżając się już na 13 „oczek”. Naszą niemoc przełamał Jarek Pawłowski, który zdominował strefę podkoszową. Po 30 minutach prowadziliśmy 67:52. Wciąż wszystko mogło się wydarzyć.

Gwiazdą ostatniej kwarty był Grzegorz Zadęcki, który rozegrał zdecydowanie najlepsze spotkanie w sezonie. „Orzech” trafiał niemalże z każdej pozycji, a świetne zawody rozgrywał również Orębski, który świetnie odnajdywał się na boisku w roli strzelca. Naszą dominację podkreśliły także dwa efektowne wsady Adama Cichonia, który ma za sobą kolejny rewelacyjny mecz w obronie. Byliśmy jeszcze blisko przekroczenia „setki”, jednak nie trafiliśmy rzutu równo z syreną. Ostatecznie triumfowaliśmy 98:71.

Świetne spotkanie rozegrał Grzegorz Zadęcki, który tego dnia trafiał niemalże z każdej pozycji. Równie dobrze grali nasi rozgrywający, którzy zanotowali aż 21 asyst!

Weegree AZS Politechnika Opolska 98:71 KS Sudety Jelenia Góra

Weegree AZS: Zadęcki 28 (8 zbiórek), Bartkowiak 15, Cichoń 14 (9 zbiórek), Orębski 12 (5 zbiórek), Leszczyński 12 (6 asyst, 4 przechwyty), Pawłowski 11 (8 zbiórek), Basiński 5 (11 asyst), Chmielarz 1 (10 asyst), Kołcz 0, Suda, Wierzbicki.