Wysokie loty Adama Cichonia, przełamana seria porażek!

26 lutego, 2017

Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej po czterech porażkach z rzędu podejmowali we własnej hali Akademików z Przemyśla. Po kapitalnym meczu Krzysztofa Chmielarza i efektownych wsadach Adama Cichonia podopieczni Jędrzeja Sudy wygrali to spotkanie 80:62.

Koszykarze z Przemyśla po długiej podróży przywitali opolską publiczność szybkim rzutem za trzy, oraz świetną obroną, która pozwoliła im wyjść na pięciopunktowe prowadzenie. Naszą niemoc po przeszło czterech minutach przełamał Adam Cichoń, trafiając dwa rzuty osobiste. Mimo to, gra nadal nie układała się po naszej myśli i to goście grali lepszą koszykówkę, dzięki czemu prowadzili po pierwszych 10 minutach 15:6.

Obraz gry znacznie zmienił się już na początku drugiej ćwiartki, bowiem szybkie sześć punktów zdobył Krzysztof Chmielarz, a rzut z półdystansu dorzucił Wojtek Leszczyński. Kwartę zaczęliśmy od zrywu 12-3, dzięki czemu odrobiliśmy straty do rywali. Kapitale zawody kontynuował Chmielarz, który zdobył większą część punktów naszego zespołu w tej części meczu. W samej końcówce goście trafili kilka szczęśliwych rzutów, dzięki czemu odzyskali prowadzenie. Do szatni schodziliśmy przegrywając już tylko 35:34.

W drugą połowę weszliśmy znacznie lepiej niż w pierwszą. Od zespołu z Przemyśla byliśmy lepsi po obu  stronach parkietu, dzięki czemu zaczęliśmy budować prowadzenie. W szeregach naszego zespołu pojawiło się sporo radości z gry, można wręcz powiedzieć, że zawodnicy Jędrzeja Sudy grali jak z nut. Do gry włączył się Adam Cichoń, który efektownymi wsadami pobudził publiczność. Po trzech kwartach prowadziliśmy 62:47.

Czwarta kwarta była już tak naprawdę formalnością, choć nasi koszykarze wiedzieli, że nie mogą zlekceważyć rywala, mimo tak wysokiego prowadzenia. Zza ławki zespołu Bartosz Koszela zagrzewał swoich kolegów z drużyny do walki. Podopieczni Jędrzeja Sudy nie wypuścili już zwycięstwa z rąk i wygrali to spotkanie 80:62, przełamując tym samym serię czterech porażek z rzędu.

Liderem naszego zespołu ponownie był Krzysztof Chmielarz, któremu udało się zanotować 20 punktów oraz 8 asyst. Show należało jednak do Adama Cichonia, który w trzeciej kwarcie popisał się efektownymi zagraniami. „Cichy” zanotował w tym spotkaniu kolejne w tym sezonie double-double w postaci 16 „oczek” oraz 11 zbiórek. To jego gra podbudowała naszą ekipę, która z minuty na minutę powiększała swoje prowadzenie. Do udanych to spotkanie zaliczą nie tylko Ci dwaj gracze. Świetne zawody rozegrał również Wojtek Leszczyński, który mecz zakończył z 21 punktami, 5 zbiórkami oraz 4 asystami.

Weegree AZS Politechnika Opolska 80:62 AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl

Weegree AZS: Leszczyński 21, Chmielarz 20, Cichoń 16, Pawłowski 12 (7 zbiórek), Suda 6, Nowak 5 (6 zbiórek, 4 asysty, 4 bloki), Orębski 0, Richter 0, Wierzbicki 0, Neżwyckij 0, Majka 0.