loader image

Wypowiedzi po meczu z Muszkieterami Nowa Sól

16 października, 2017

Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej rozegrali kapitalne zawody, pokonując w hali przy Prószkowskiej Muszkieterów Nowa Sól 101:61. Było to nasze pierwsze zwycięstwo w Opolu w tym sezonie. Co po meczu powiedzieli nasi zawodnicy? 

Adam Cichoń, kapitan naszego zespołu (10 punktów, 6 zbiórek, 2 bloki):

– Założyliśmy sobie mocny atak od początku. Założyliśmy sobie, że od początku będziemy skupieni, skoncentrowani i nie będziemy się bawić, tylko będziemy robili swoje. Cieszę się, że tak się stało i że takim wynikiem skończył się ten mecz. Były jednak momenty rozluźnienia, gdzie przeciwnicy rzucali łatwe punkty. Nie powinno tak być, bo skoro tak wysoko prowadzimy, to musimy pozostać skoncentrowani.

Radosław Basiński (13 punktów, 7 asyst, 5 zbiórek, 4 przechwyty):

– Udało nam się dobrze wejść w mecz, dzięki czemu spokojnie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Każdy z zawodników wniósł sporo w to zwycięstwom, co oczywiście bardzo cieszy, bo pokazało, że mamy szeroki, wartościowy skład. Dla nas było to też ważne spotkanie, ponieważ chcieliśmy się zrewanżować za wcześniejszą porażkę na własnym parkiecie, jak również sprawić radość naszym kibicom.

Wojciech Barycz (15 punktów, 8 zbiórek, 3 asysty, 2 bloki):

– Chcieliśmy rozpocząć ten mecz bardzo skoncentrowani, żeby narzucić przeciwnikowi swój styl gry. Mieliśmy też zagrać agresywnie w obronie, co nam się udało, wygrywając pierwszą kwartę różnicą 26 punktów. W drugiej przyszło trochę rozluźnienia, które nie powinno się zdarzyć. Musimy grać skoncentrowani przez całe spotkanie, przez 40 minut. Musimy nad tym dalej pracować. Oczywiście cieszy pierwsze zwycięstwo we własnej hali i fakt, że mogliśmy zagrać zarówno efektywnie, jak i efektownie dla naszych kibiców. Myślimy już o kolejnym spotkaniu, które zagramy już w środę w Częstochowie.

Skip to content