Wymarzona inauguracja w 1 lidze.

3 października, 2019

Wróćmy jeszcze na chwilę do wydarzeń z niedzieli, kiedy to rozpoczął się długo wyczekiwany start 1 ligi. Już w pierwszej kolejce na  kibiców czekała nie lada gratka, gdyż do Opola zawitała Pogoń Prudnik. W pierwszych w historii 1 ligowych Derbach Opolszczyzny Weegree AZS Politechnika Opolska pokonała Pogoń Prudnik  90 do 79.

Od początku spotkania komplet publiczności (600 osób) mógło glądać bardzo dobra grę Akademików, którzy szybko osiągnęli przewagę 11:2.Chwilę później było już 19:4, a w 7 minucie spotkania uzyskaliśmy najwyższe prowadzenie 25:8 (17 pkt.). Ostatecznie pierwsza kwarta kończy się wynikiem 32:18. Druga kwarta była już bardziej wyrównana, a tuż przed przerwą zespół z Prudnika zdobył 5 pkt. z rzędu i do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 50:39 dla AZS. Po przewie nastąpił słabszy okres gry naszego zespołu, który bezlitośnie wykorzystali  goście zaliczając serię 14 pkt. z rzędu i w 27 minucie nasze prowadzenie stopniało do 1 pkt. (58:57). W kolejnych minutach Pogoń nawet wyszła na prowadzenie (64:61 i 67:63).  W końcówce kwarty  koszykarze AZS-u wyrównali i przed ostatnią kwartą był remis 67:67. Czwarta kwarta była bardzo wyrównana, a szalę zwycięstwa przechyliły rzuty wolne w końcówce spotkania, które nasz zespół wykorzystał na 100% skuteczności (8/8). Ostatecznie zasłużenie wygrywamy Derby i zaliczamy wymarzony początek historycznego sezonu.

Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów i całego zespołu, a przede wszystkim dla kibiców obu drużyn, którzy na trybunach gorąco dopingowali swoje zespoły.

Już za tydzień nasz zespół czeka daleki wyjazd do Krosna,gdzie zmierzą się ze spadkowiczem z Energa Basket Ligi czyli Miastem Szkła Krosno.

Punkty dla Weegree: Adam Kaczmarzyk 19 (1×3), Tomasz Ochońko 15 (1×3), Przemysław Szymański 13 (1×3), Wojciech Leszczyński 11, Patryk Wilk 8 (1×3) – Adam Cichoń 10, Michał Krawiec 7, Maciej Leszczyński 7, Daniel Dawdo, Mikołaj Barszcz, Patryk Mruczyński, Bartosz Chodukiewicz.