loader image

Wojciech Leszczyński w najlepszej piątce sezonu zasadniczego!

9 marca, 2017

Skrzydłowy Weegree AZS Politechniki Opolskiej, Wojciech Leszczyński został wybrany do najlepszej piątki sezonu zasadniczego w grupie C II ligi. O miejsce w tym gronie otarł się inny nasz zawodnik – Krzysztof Chmielarz.

Wojciech Leszczyński, który w sezonie zasadniczym był najlepszym strzelcem naszej ekipy zebrał 6 głosów, które wprowadziły go do najlepszej piątki pierwszego etapu rozgrywek. Tak prezentuje się pierwsza piątka grupy C II ligi:

Wojciech Leszczyński (Weegree AZS Politechnika Opolska)
Jakub Załucki (R8 Basket AZS Politechnika Kraków)
Emil Podkowiński (KK Polonia Bytom)
Wojciech Pisarczyk (R8 Basket AZS Politechnika Kraków)
Michał Hlebowicki (R8 Basket AZS Politechnika Kraków)

„Leszczu” w 24 meczach tego sezonu notował średnio 17,5 punktu, 4,2 zbiórki, 3,3 przechwytu, 2,8 asysty, co wpływało na średni eval 16,3 (najwyższy w zespole). Ponadto Wojtek aż w 22 meczach tego sezonu zdobywał 10, lub więcej punktów. Jedynie w meczach przeciwko MKKS Rybnik naszemu skrzydłowemu nie udało się osiągnąć podwójnej zdobyczy punktowej.

O nominację do pierwszej piątki sezonu zasadniczego otarł się inny nasz zawodnik – rozgrywający Krzysztof Chmielarz. Popularny „Chmielu” otrzymał cztery głosy spośród wszystkich trenerów naszej grupy. Obecność naszych zawodników wśród najlepszych świadczy o tym, co sądzą o naszej ekipie szkoleniowcy innych drużyn. Liczymy, że swoją wartość udowodnimy już w niedzielę, kiedy rozpoczniemy fazę Play-Off meczem w Jaworznie z miejscowym Termo-Rexem.

W głosowaniu udział brał nasz trener, Jędrzej Suda. Tak przedstawiają się jego głosy (MVP – Pierwsza piątka): Wojciech Pisarczyk – Marcin Lichtański – Dawid Grochowski, Jakub Załucki, Wojciech Pisarczyk, Emil Podkowiński, Mariusz Piotrkowski.

Skip to content