loader image

Wojciech Leszczyński na kolejny sezon w Opolu!

27 maja, 2017

Lider Weegree AZS Politechniki Opolskiej, Wojciech Leszczyński przedłużył kontrakt z naszym klubem o kolejny sezon. Poprzedni sezon był dla naszego skrzydłowego równie udany, jak dla całego zespołu – został wybrany do najlepszej piątki sezonu zasadniczego.

Poprzednie rozgrywki były dla „Leszcza” jednymi z najlepszych w karierze. Co ciekawe, tylko w czterech meczach całego sezonu zanotował mniej niż 10 punktów (w meczach z MKKS-em Rybnik i Śląskiem Wrocław). Swoje najlepsze zawody rozegrał w drugim meczu ze Śląskiem Wrocław, kiedy to na parkiecie spędził niemalże 45 minut. W ich trakcie udało mu się zanotować 32 punkty, 13 zbiórek, 3 przechwyty, co przełożyło się na niespotykany eval – 36. To jednak nie wszystko, bowiem warta wspomnienia jest również skuteczność – 4/8 za 2, 5/9 za 3 i 9/12 za 1. Rywale aż ośmiokrotnie zmuszeni byli do zatrzymywania Wojtka w nieprzepisowy sposób.

– Bardzo się cieszę, że mogę pozostać w klubie na kolejny sezon. Rok temu zostałem przyjęty z otwartymi rękami, kładziono we mnie nadzieję i, jak widać, po analizie całego sezonu, udało mi się spełnić oczekiwania zarządu i trenera. Bardzo się tu zadomowiłem – mówił Wojciech. – We wrześniu bierzemy ślub z narzeczoną Anetą Złotoś, więc na sam start będzie nam tutaj bardzo dobrze, gdyż zarówno miasto jak i grono ludzi z którymi się otaczamy jest dla nas bardzo przyjazne. Choć posypało się już parę propozycji z klubów pierwszoligowych zdecydowałem się na Opole. Było ku temu kilka powodów, jak właśnie stałe i sprawdzone miejsce do zamieszkania zaraz po ślubie, a dodatkowo ambicja walki o 1. ligę oraz studia – dodał.

W sezonie 2016/17 Leszczyński wystąpił we wszystkich 30 meczach naszego zespołu, w trakcie których notował na swoim koncie średnio 17,6 punktu, 4,7 zbiórki, 3,2 przechwytu oraz 2,8 przechwytu w każdym ze spotkań. Popularny „Leszczu” grał na imponującej skuteczności, trafiając 51,4% rzutów za dwa, 31,5% za trzy, co przełożyło się na 44,3% skuteczności z gry.

Przedłużenie kontraktu z Wojtkiem Leszczyńskim to dopiero początek zbrojeń przed kolejnym sezonem w II lidze koszykówki mężczyzn. W przyszłym tygodniu poinformujemy o co najmniej dwóch kolejnych kontraktach.

leszczynski 1

Skip to content