loader image

Wojciech Leszczyński i Piotr Suda mistrzami Polski!

18 czerwca, 2017

Wojciech Leszczyński i Piotr Suda z drużyny Opolskie Gwizdki sięgnęli po Mistrzostwo Polski sędziów 2017. Jest to drugi sukces naszych zawodników w trakcie lata – wcześniej drugie miejsce w turnieju Streetball zajął Adam Cichoń wraz ze swoją drużyną.

Mistrzostwa Polski sędziów to turniej dla arbitrów z całej Polski, wśród których nie brakuje byłych zawodników szczebla centralnego, 2 ligi, czy nawet i pierwszej. Czasami udział biorą również zawodnicy, którzy jednocześnie grają w meczach drugiej ligi, łącząc funkcję sędziego i zawodnika w trakcie sezonu. Znaczy to, że poziom finałów wcale nie był taki niski.

Nasz najlepszy zawodnik w sezonie 2016/17, czyli Wojtek Leszczyński najlepszy był także na turnieju o Mistrzostwo Polski Sędziów. Burmistrz Włodawy wręczył naszemu rzucającemu statuetkę MVP. Kapitanem nowych mistrzów Polski był inny zawodnik naszego zespołu – Piotr Suda, który jak przyznaje – żadnych rewelacji nie zagrał, a jego głównym zadaniem było zatrzymywanie rywali pod koszem.

  • – Żadnych rewelacji punktowych na tym turnieju nie zrobiłem, raczej czarną robotę pod koszem – śmiał się świeżo upieczony mistrz Polski. – Mieliśmy wielu świetnych strzelców w ekipie, jak Wojtek Leszczyński, Robert Grabowski ze Strzelec Opolskich, Piotrek Górnik z Ozimka, czy Patryk Mruczyński, nasz junior. Dla mnie były to szóste Mistrzostwa Polski. Przez te 6 lat udało mi się ugrać brąz w Dziwnowie, srebro w Szczecinku, no i w końcu upragnione złoto we Włodawie-Okunince. „Leszczu” był pierwszy raz i już wygrał, ten to ma szczęście – skwitował kapitan Opolskich Gwizdków.

Zasadą organizacji mistrzostw Polski jest to, że każdy, kto je wygrał, organizuje kolejne mistrzostwa. W związku z tym mistrzostwa w 2018 roku zorganizuje Opolski Związek Koszykówki. Miejsca jeszcze nie znamy, ale będzie to najprawdopodobniej Opole, Prudnik, bądź Głuchołazy.

Skip to content