loader image

Wojciech Barycz i Wojciech Leszczyński w najlepszej piątce sezonu!

17 marca, 2018

Po raz drugi z rzędu Wojtek Leszczyński został wybrany przez trenerów do najlepszej piątki sezonu zasadniczego. Do niego dołączył w tym sezonie nasz podkoszowy – Wojciech Barycz, który był najlepszym strzelcem naszego zespołu.

Sezon zasadniczy w grupie D zakończyliśmy na 2. miejscu, plasując się o dwie lokaty wyżej, aniżeli rok temu. Bilans 20 zwycięstw i 6 porażek pozwolił nam na zdobycie 46 punktów. Mogliśmy pochwalić się najlepszym atakiem w lidze, zdobywając łącznie 2256 punktów.

Co ciekawe, MVP sezonu zasadniczego wybrany został Rafał Glapiński, który był liderem Górnika Wałbrzych. Tyle samo głosów otrzymał jednak Wojtek Leszczyński, jednak w związku z wygraniem naszej grupy przez Górnika, statuetka powędruje do rozgrywającego z Wałbrzycha.

Najlepsza piątka sezonu zasadniczego:

  • Rafał Glapiński (Górnik Trans.eu Wałbrzych) – 6 głosów
  • Sebastian Bożenko (Exact Systems Śląsk Wrocław) – 5 głosów
  • Wojciech Leszczyński (Weegree AZS PO) – 5 głosów
  • Tomasz Krzywdziński (Górnik Trans.eu Wałbrzych) – 9 głosów
  • Wojciech Barycz (Weegree AZS PO) – 6 głosów

Po dwa głosy otrzymali także Krzysztof Chmielarz oraz Grzegorz Zadęcki. 

Statystyki

Barycz wystąpił w tym sezonie w 19 spotkaniach, notując średnio 15,2 punktu, 5,1 zbiórki oraz 0,9 bloku na mecz spędzając na parkiecie średnio 23,5 minuty. Trafiał 56% swoich rzutów za 2 oraz 41% za trzy.

Leszczyński z kolei na parkiecie spędzał nieco ponad 21 minut, w trakcie których notował 14 punktów, 3,9 zbiórki, 3,3 asysty oraz 1,6 przechwytu. Wystąpił w 25 spotkaniach, każde zaczynając w pierwszej piątce.

Skip to content