Walczymy o trzecie zwycięstwo z rzędu!

12 października, 2016

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 zespół Weegree AZS Politechniki Opolskiej podejmie we własnej hali koszykarzy AZS AWF Romus Katowice. Nasi koszykarze będą walczyć o trzecie zwycięstwo z rzędu.

Po dwóch kapitalnych zwycięstwach koszykarze AZS Politechniki Opolskiej musieli pauzować w 3. kolejce, co powiązane było z wycofaniem się z rozgrywek Alby Chorzów. Podopieczni Jędrzeja Sudy bardzo dobrze wykorzystali ten czas, bowiem skupili się na poprawieniu tych elementów gry, które dotąd nie funkcjonowały najlepiej.

Koszykarze z Katowic przyjadą do naszego miasta podbudowani zwycięstwem we własnej hali nad MCKiS-em Termo-Rex Jaworzno. Podopieczni Mirosława Stawowskiego wygrali to spotkanie 68:62, na co zdecydowanie największy wpływ miała udana pierwsza kwarta – wygrana 20:9. Najlepszym zawodnikiem, a zarazem strzelcem Romusa był Kamil Nowak, który wykręcił naprawdę imponującą linijkę – 23 punkty, 9 zbiórek oraz 1 blok.

Nasi koszykarze do spotkania również przystąpią po zwycięstwie. 2 października podopieczni Jędrzeja Sudy pokonali po świetnej końcówce KŚ AZS Politechniki Gliwickiej 73:65. Zwycięstwo w ostatnich dwóch minutach meczu zapewnił nam Wojtek Leszczyński, który mimo braku skuteczności na obwodzie (0/6) zapisał na swoim koncie 18 „oczek”, 6 asyst, 6 zbiórek i 6 przechwytów.

Kluczem do trzeciego już w tym sezonie zwycięstwa na pewno będzie dobre wejście w mecz. Nasi koszykarze w tym sezonie bardzo powoli się rozkręcają, co wykorzystują rywale – szybko uciekając na nawet 10 punktów. Prócz tego bardzo kluczowa będzie postawa podkoszowych, którzy będą musieli upilnować katowickiego wieżowca – Kamila Nowaka.

W spotkaniu z Romusem nie wystąpi Michał Moralewicz, który na jednym z treningów doznał kontuzji kostki. Jego przerwa potrwa około 2-3 tygodni.

Spotkanie zostanie rozegrane w tę niedzielę, 16 października o godzinie 17:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie – wstęp oczywiście jest wolny. Każde gardło jest nam potrzebne!