W pierwszej rundzie Play-Off gramy z WKK!

13 marca, 2018

Już w sobotę o godzinie 17:00 koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej rozpoczną pierwszą rundę fazy Play-Off, w której to zmierzą się z WKK Wrocław. Podopieczni Dominika Tomczyka sezon zasadniczy zakończyli na drugiej lokacie grupy D.

W dwóch spotkaniach sezonu zasadniczego pewnie triumfowaliśmy z ekipą Tomasza Niedbalskiego. W domowym spotkaniu przy ul. Prószkowskiej pokonaliśmy wrocławian 70:53, po meczu dobrej obrony i słabszej dyspozycji obwodowej. Spore zagrożenie sprawiał nam Kamil Fiedukiewicz, którego rzuty utrzymywały w grze naszego pierwszorundowego rywala.

W drugim, wyjazdowym już spotkaniu mieliśmy spore problemy z obroną w pierwszej połowie. W naszą grę wkradł się chaos, przez co po 20 minutach przegrywaliśmy 37:26. Obraz tego spotkania uległ jednak zmianie po przerwie. W trzeciej kwarcie aż 20 punktów zdobył Krzysztof Chmielarz, dzięki czemu triumfowaliśmy 82:50.

Seria spotkań z WKK będzie dodatkowym smaczkiem dla naszego skrzydłowego – Patryka Wilka, który ostatnie lata spędził właśnie w tym zespole. Mimo, że wygraliśmy dwa dotychczasowego spotkania z wrocławskim zespołem i podejdziemy do spotkania w roli faworyta, to nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek lekceważenie rywala. Niejednokrotnie udowodnił bowiem, że może potrafi sprawić niespodziankę.

Kiedy gramy?

I mecz: 17.03.2018, godz. 17:00. Okrąglak,

II mecz: 24.03.2018, godz. 15:00. WKK Sports Center,

III mecz (ewentualny) 28.03.2018, godzinę poznamy, jeśli spotkanie będzie potrzebne. Okrąglak.

Z kim w II rundzie?

Zwycięzca naszej pary, przystąpi do dalszej rywalizacji w fazie Play-Off ze zwycięzcą serii MCKiS Jaworzno – KS Pogoń Ruda Śląska.