W III lidze też wygrywamy!

1 listopada, 2016

W czwartek 27 października w Opolu został rozegrany mecz III ligi OZKosz pomiędzy zespołami AZS Politechnika Opolska, a Weegree Opole. Górą okazali się Ci pierwsi.

Od pierwszych minut spotkanie układało się po myśli zespołu Weegree Opole, którzy dzięki świetnej grze Grzegorza Sawickiego i Krzysztofa Kurdzieko uciekli na 20 punktowe prowadzenie. W drugiej części meczu byliśmy świadkami pogoni Politechniki Opolskiej, co pomogło im uszczuplić prowadzenie rywali do ledwie 7 „oczek”.

Początek drugiej kwarty to prawdziwy popis koszykówki zespołu Politechniki, która wygrała ją aż 27:4. Ostatnia kwarta wydawała się więc tylko formalnością, choć koszykarze Weegree starali się odrobić straty. Ostatecznie zawodnicy prowadzeni przez trenera Pająka wygrali to spotkanie 79:68.

AZS KU POLITECHNIKI OPOLSKIEJ – WEEGREE AZS OPOLE. 79:68
(11:22, 19:19, 27:4, 22:23)

AZS KU Politechniki Opolskiej: Przemyslaw Majka 19, Damian Orębski 14, Daniel Leluszko 14, Mateusz Pająk 11, Patryk Mruczyński 11, Karol Charyło 10, Mateusz Popinski 0, Jakub Młynarczyk 0, Dominik Pruszkowski 0, Mateusz Szweiger 0.

Weegre AZS Opole: Grzegorz Sawicki 23, Krzysztof Kurdzieko 20, Patryk Bień 11, Tomasz Kucharski 8, Krzysztof Zieliński 4, Wojciech Simm 2, Artiom Danecki 0.