loader image

Utrzymać fotel lidera‼️

28 lutego, 2019

Już w najbliższą sobotę AZS rozegra kolejne spotkanie z cyklu „mecz o wszystko”, w którym na własnym parkiecie podejmie zespół Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Obecnie zespół z Kłodzka zajmuje 3 miejsce w naszej grupie z 1 punktem straty do naszego zespołu, natomiast nasz zespół zajmuje 2 miejsce, ale rozegrał o jedno spotkanie mniej od liderującego zespołu z Żar. Zwycięzca tego pojedynku znacznie przybliży się do ostatecznego triumfu w grupie D.

W pierwszym spotkaniu obu ekip górą byli nasi koszykarze wygrywając nieznacznie 73:68. Tamto spotkanie na pewno utkwiło kibicom w pamięci, gdyż stało na bardzo wysokim poziomie i dostarczyło wszystkim dużo emocji. Wśród zawodników z Kłodzka wyróżniło się trio Kowalski-Wojciechowski-Bartkowiak zdobywając odpowiednio 17 pkt, 6 zb., 5 as. – 16 pkt, 10 zb. – 14 pkt, 8 zb. W naszym zespole na uwagę zasługuje fakt, że aż 7 zawodników 2-krotnie trafiało zza łuku, a fenomenalnym double-double popisał się nasz kapitan Adam Cichoń zdobywając 16 pkt i dorzucając do tego 16 zb. ‼️

W sobotnim spotkaniu, aby ponownie wygrać, Weegree będzie musiało zagrać co najmniej na takim poziomie jak w Kłodzku, ale ostatnie spotkania napawają optymizmem i pozwalają liczyć, że na własnym parkiecie odniesiemy 10 zwycięstwo z rzędu.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania, bądźcie naszym 6 zawodnikiem.

Wstęp wolny.

Skip to content