Udany rewanż.

18 lutego, 2019

Niedzielne spotkanie z BC Obra Kościan było kolejną okazją do rewanżu za porażkę z pierwszej rundy. Wszyscy pamiętamy tamto spotkanie, naszą fatalną grę przez 3 kwarty i fantastyczny come back  w 4 kwarcie, zakończony fatalną końcówką i ostateczną przegraną 2 punktami. Wczoraj przy ul. Prószkowskiej AZS nie pozostawił złudzeń, która drużyna jest lepsza,wygrywając 94:72.

Na początku spotkania goście szybko objęli prowadzenie 4:0. AZS równie szybko odpowiedział i doprowadził do remisu po dwóch dobitkach naszego kapitana Adama Cichonia. W kolejnych minutach kolejne 4 punkty naszego kapitana oraz „trójka” Łukasza Wojciechowskiego pozwoliła wyjść na prowadzenie 11:7. Goście jednak odpowiedzieli serią 8:0 i znowu objęli prowadzenie 15:11. Do końca kwarty goniliśmy rywali, ale ostatecznie przegraliśmy kwartę 22:23. W końcówce kwarty bardzo dobrą zmianę dał Szymon Kiwilsza szybko zdobywając 6 punktów.

W drugiej kwarcie nasz zespół zmienił obronę na „strefową” i był to strzał w dziesiątkę.Goście nie potrafili sobie poradzić z naszą obroną, a my raz za razem trafialiśmy do kosza rywali zaliczając serię 17:0. Wyśmienicie spisywało się trio z Gliwic, Kiwilsza-Szlachetka-Dawdo zdobyli łącznie 26 z 39 punktów drużyny (odpowiednio 10, 10 i 6). W tej części gry mieliśmy fantastyczną skuteczność trafiając 16 z 20 rzutów z gry, w tym wszystkie 4 próby zza łuku.Kwartę wygraliśmy 39:11, a w całym spotkaniu objęliśmy prowadzenie 61:34.

Po przerwie AZS zespół nie spuścił  z tonu systematycznie powiększając przewagę, w wyśmienitej dyspozycji był nasz kapitan, który do swojego dorobku punktowego szybko dorzucił 8 punktów (2×3). W 28 minucie spotkania osiągnęliśmy najwyższe prowadzenie w meczu 79:45 i było jasne, że tego spotkania nie przegramy. W kolejnych minutach 3 kwarty, jak i w całej 4 kwarcie nasi zawodnicy już nie forsowali tempa i pozwolili gościom zmniejszyć straty do 22 punktów. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem 94:72.

Była to 8 wygrana z rzędu naszego zespołu. Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów i całej drużyny. Już w najbliższy weekend Weegree pojedzie do Wrocławia gdzie rozegra spotkanie z Exact Systems Śląsk II Wrocław.

Weegree AZS Politechnika Opolska – BC Obra Kościan 94:72 (22:23, 39:11, 23:19, 10:19)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Adam Cichoń 25 (2×3), Łukasz Wojciechowski 11 (1×3), Krzysztof Chmielarz 8 (2×3), Wojciech Leszczyński 4, Patryk Wilk 3 – Szymon Kiwilsza 18, Mateusz Szlachetka 12 (3×3), Daniel Dawdo 11, Patryk Mruczyński 2, Damian Orębski, Przemysław Majka.

BC Obra Kościan: Paweł Ciążkowski 12, Stanisław Kiszka 11 (1×3), Norman Zuber 9, Patryk Stankowski 5 (1×3), Marcin Uliczka 4 -Michał Rybakowski 13, Mateusz Kaczmarek 10, Bartłomiej Pawlak 6, Rafał Milczyński 2, Tomasz Wieczorek, Hubert Matuszczak.