Udany powrót Dominika Tomczyka do Kosynierki!

15 grudnia, 2017

Udany okazał się powrót Dominika Tomczyka do hali Kosynierka, w której to rok temu wywalczył awans do I ligi. Nasi koszykarze po bardzo ciekawym i pełnym emocji spotkani pokonali II zespół Śląska Wrocław 86:73.

Od początku meczu bardzo widoczna była szybkość koszykarzy Śląska Wrocław, którzy próbowali mijać podopiecznych trenera Dominika Tomczyka. Dzięki dobrej obronie nie pozwoliliśmy gospodarzom wyjść na prowadzenie, ba – po dobrej zespołowej grze szybko prowadziliśmy 12:8. Bardzo dużo penetrowaliśmy na kosz, a świetną formą błyszczał Wojtek Leszczyński. W końcówce za trzy trafił jednak Ratajczak i Musiał, przez co przegraliśmy pierwszą kwartę 27:22.

Gradem trójek można nazwać początek drugiej kwarty tego spotkania. Gospodarze trafiali zdecydowanie za dużo rzutów z obwodu, a u nas pojawiło się sporo nerwowości. Po interwencji trenera Tomczyka zaczęliśmy wykorzystywać swoją przewagę pod koszem. Gdy dołączyliśmy do tego szczelną obronę, zaczęliśmy punktować z szybkich kontr. Do gry ponownie włączył się Leszczyński, który do przerwy zgromadził na swoim koncie 17 punktów. Do szatni schodziliśmy prowadząc 47:42.

Po zmianie stron zawodnicy z Wrocławia starali się jak najszybciej odrobić stratę do naszego zespołu, bardzo dużo wjeżdżając na kosz i zacieśniając swoje szyki obronne. Na ich dobrą grę odpowiedział Adam Cichoń, który do spółki z Wojtkiem Baryczem punktowali rywali. Systematycznie powiększaliśmy przewagę kończąc trzecią kwartę wynikiem 70:58.

Podopieczni Tomasza Jankowskiego od pierwszych minut ostatniej odsłony spotkania rzucili się do ataku, starając się odrabiać straty. Graliśmy jednak bardzo dobrze w obronie, a do tego byliśmy aktywni na tablicach. W bardzo ważnym momencie dobitkę zanotował Patryk Wilk a grę bardzo dobrze prowadził Basiński. W końcówce spotkania przeciwnicy szybko przerywali akcje faulami co powodowało konieczność oddawania rzutów wolnych. Nasza dobra dyspozycja rzutowa nie pozwoliła na zmniejszenie rozmiarów zwycięstwa które odnieśliśmy różnicą 13 pkt odrabiając z nawiązką straty z przegranego meczu w Opolu.

Weegree AZS Politechnika Opolska 86:73 Exact Systems Śląsk Wrocław

Weegree AZS: Leszczyński 22 (5 zbiórek, 3 przechwyty), Barycz 20 (5 zbiórek), Cichoń 11 (4 zbiórki, 4 asysty), Basiński 8 (6 zbiórek, 5 asyst), Zadęcki 7 (9 zbiórek), Bartkowiak 7 (4 zbiórki), Chmielarz 5 (3 asysty), Pawłowski 2, Suda 2, Wilk 2, Wierzbicki 0, Orębski 0.