Udanie witamy się z Play-Offami!

18 marca, 2018

Obrona po raz kolejny w tym sezonie okazała się kluczem do zwycięstwa. Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej dali popis gry w obronie w pierwszych trzech kwartach meczu, co przyczyniło się do zwycięstwa nad WKK Wrocław 82:61.

Od pierwszych minut widoczna była przewaga naszego zespołu, który dzięki przewadze wzrostu pozostawał nieuchwytny dla zawodników Tomasza Niedbalskiego. Świetnie na parkiecie odnajdywał się duet Basiński – Zadęcki, dzięki czemu wypracowaliśmy sobie wysoką przewagę. Po 10 minutach prowadziliśmy aż 25:6.

W pierwszym meczu serii z WKK przydarzały nam się jednak przestoje, czego przykładem jest właśnie druga kwarta. O ile podopieczni Dominika Tomczyka świetnie bronili, to mieli spory problem ze skuteczną egzekucją rzutów. Nie wpadało nam dużo rzutów za trzy, lecz w trudnych momentach grę na swoje barki wziął Krzysztof Chmielarz. Do szatni schodziliśmy prowadząc 36:17.

Po zmianie stron zrobiliśmy mniej więcej to, co zrobiliśmy w pierwszej kwarcie. Graliśmy bardzo dobrze, a na parkiet powrócił Wojciech Barycz, który przed meczem razem z Wojtkiem Leszczyńskim odebrał statuetkę dla gracza z najlepszej piątki sezonu zasadniczego. Graliśmy dobrze, nie podpalaliśmy się i nie pozwalaliśmy wrocławskiej ekipie na grę z kontry, dzięki czemu po 30 minutach prowadziliśmy 58:29.

Czwarta kwarta nie była dla naszego zespołu udana, bowiem pozwoliliśmy swoim rywalom rzucić więcej punktów, aniżeli w trzech poprzednich. Mieliśmy sporo problemów z upilnowaniem wrocławian na obwodzie, lecz w odpowiednim momencie do gry dołączył Kosma Kołcz, który zdobył 13 z 23 punktów naszego zespołu w ostatniej ćwiartce. Mimo, że daliśmy sobie rzucić w ostatnie 10 minut więcej punktów, aniżeli w trzech poprzednich kwartach, zwyciężyliśmy 82:61.

Weegree AZS Politechnika Opolska 82:61 WKK Wrocław

Weegree AZS: Zadęcki 16 (9 zbiórek), Kołcz 13 (6 zbiórek), Leszczyński 11 (6 zbiórek, 4 asysty), Chmielarz 10 (4 asysty), Barycz 10, Bartkowiak 7, Basiński 5 (6 zbiórek, 6 asyst), Wilk 5 (8 zbiórek), Orębski 5, Suda 0, Wierzbicki 0, Cichoń.

STAN RYWALIZACJI: 1-0.