loader image

Twierdza Kłodzko zdobyta!

3 grudnia, 2018

Sobotnie spotkanie pomiędzy Weegree AZS Politechnika Opolska, a Zetkama Doral Nysa Kłodzko zapowiadane było na hit 11 kolejki i w rzeczywistości takim spotkaniem się okazało. Było wszystko, od bardzo ofensywnej pierwszej połowy obfitującej w widowiskowe akcje obu zespołów, po twardą, męską defensywę w drugiej połowie, było nasze 12-punktowe prowadzenie,była pogoń gospodarzy, nerwowa końcówka i ostatecznie wygrana. Reasumując było wszystko co najlepsze w koszykówce.

Zespoły wyszły na to spotkanie bardzo skoncentrowane. Weegree bardzo dobrze spisywało się w ataku, a w roli głównej występował nasz kapitan Adam Cichoń, który tylko w pierwszej kwarcie zdobył 10 punktów,dwukrotnie trafiając za 3 punkty. Kolejne trzy „trójki” dorzucili Wojciech Leszczyński, Krzysztof Chmielarz i Mateusz Szlachetka i pierwszą kwartę zakończyliśmy prowadzeniem 21:19.

W drugiej kwarcie nadal trwał nasz koncert gry w ataku. W fenomenalnej dyspozycji rzutowej byli wszyscy zawodnicy, który pojawiali się na parkiecie. Trójki w tej kwarcie trafili: Mateusz Szlachetka, Szymon Kiwilsza, Krzysztof Chmielarz, Wojciech Leszczyński i Patryk Wilk. Pod koszem świetnie spisywał się duet Cichoń – Kiwilsza dorzucając jeszcze 10 punktów. W pierwszej połowie trafiliśmy 10 z 17 rzutów za 3 punkty, co pozwoliło na objęcie prowadzenia 50:39.

W drugiej połowie gospodarze wzięli się do odrabiania strat.Doskonale nam znany Jarosław Bartkowiak celną „trójką” dał sygnał do ataku.Zdobywanie punktów dla Kłodzka wzięli na siebie wspomniany wcześniej Bartkowiaki rozgrywający Marcin Kowalski zdobywając odpowiednio 12 i 9 punktów w tej kwarcie. W 28 minucie, gdy nasze prowadzenie stopniało do 6 punktów, znowu odpaliła nasza największa broń, czyli rzuty 3-punktowe. W przeciągu minuty trafiliśmy trzykrotnie, raz Szymon Kiwilsza i dwukrotnie Łukasz Wojciechowski.Gdy wydawało się, że kwartę zakończymy dwucyfrowym prowadzeniem, gospodarze skarcili nas dwoma „trójkami. Po trzech kwartach prowadziliśmy już tylko 65:60.

Czwarta kwarta to niemoc naszego zespołu w ataku. Przez pierwsze 5 minut nie potrafiliśmy znaleźć drogi do kosza, a gospodarze szybko zmniejszyli straty do 1 punktu. Wtedy to przełamanie dla akademików dał Patryk Wilk trafiając za 2 punkty, jednak gospodarze w ten sam sposób odpowiedzieli w kolejnej akcji. Kolejne trzy minuty to prawdziwa wojna. Oba zespoły wspięły się na szczyty swoich możliwości w defensywie. Upływały kolejne sekundy, a na tablicy wyników widniał wynik 67:66 dla AZS-u. Na dwie minuty przed końcem spotkania zza łuku trafił Patryk Wilk, chwilę później Krzysztof Chmielarz popisał się wspaniałą penetracją po kosz i objęliśmy prowadzenie 72:66. Tego prowadzenia już nie oddaliśmy i ostatecznie wygrywamy 73:68.

W naszym zespole świetne spotkanie rozegrał nasz kapitan Adam Cichoń zaliczając double-double 16 punktów i 16 zbiórek, jednak wielkie gratulacje należą się całej drużynie.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Weegree AZS Politechnika Opolska 68:73 (21:19, 29:20, 15:21, 8:8)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Adam Cichoń 16 (2×3),Wojciech Leszczyński 12 (2×3), Krzysztof Chmielarz 11 (2×3), Patryk Wilk 10(2×3), Łukasz Wojciechowski 6 (2×3) – Szymon Kiwilsza 10 (2×3), Mateusz Szlachetka 8 (2×3), Daniel Dawdo, Bartosz Koszela, Piotr Suda, Damian Orębski, Przemysław Majka.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko: Marcin Kowalski 17 (3×3), Rafał Wojciechowski 16, Jarosław Bartkowiak 14 (2×3), Krzysztof Krajniewski 6, Michał Weiss 6 – Artur Szymański 9, Maksym Rogalewski, Bartosz Zubik, Danyil Mishchenko, Tomasz Włodarczyk.