Turniej w Otmuchowie: Jesteśmy w finale!

17 września, 2016

Po bardzo ciekawym meczu, zespół Weegree AZS Politechnika Opolska pokonał w pierwszym meczu turnieju w Otmuchowie KS Sudety Jelenia Góra 66:56. Najlepszym zawodnikiem tego meczu był zdecydowanie Adam Cichoń, zdobywca 21 punktów i 8 zbiórek.

Podopieczni Jędrzeja Sudy rozpoczęli to spotkanie w składzie Moralewicz – Wierzbicki – Leszczyński – Cichoń – Koszela. Nasi zawodnicy kapitalnie weszli w mecz, przejmując kilka piłek, co kończyło się punktowaniem rywali w szybkich kontrach. Akademicy nieco stonowali w końcówce, lecz ostatecznie prowadzili 20:12.

W drugiej kwarcie tak dobrze już to nie wyglądało. To koszykarze z Opola tracili piłki i popełniali proste błędy w obronie. Skutkiem tego było nawet utracone prowadzenie, jednak po kilku zmianach zespół je odzyskał. Bardzo dobrze w naszych barwach (ponownie) zadebiutował Krzysztof Chmielarz, który na zasłonach bardzo dobrze kręcił rywali. Po pierwszej połowie i dobitce równo z syreną Bartosza Koszeli prowadziliśmy 35:29.

Na drugą połowę meczu koszykarze Jędrzeja Sudy wyszli w niemalże tej samej piątce, jednak Moralewicza zastąpił Chmielarz. Spisywał się naprawdę dobrze, bowiem zespół odzyskał pełen luz i kontynuował to, co robił w pierwszych 10 minutach. Koszykarze z Jeleniej Góry nie potrafili odpowiedzieć na rzuty z obwodu Leszczyńskiego. Tym właśnie zakończyła się trzecia ćwiartka, po której prowadziliśmy 53:43.

W ostatniej części meczu nic się nie zmieniło. Podopieczni Jędrzeja Sudy kontynuowali swoją bardzo dobrą grę, mimo, że większość czasu na parkiecie spędzali zawodnicy rezerwowi. Ci bardzo dobre rozrzucali piłkę w ataku, wykorzystując przy tym podkoszowych. Ostatecznie nasi koszykarze sięgnęli w tym meczu po zwycięstwo 66:56 i o godzinie 17:00 zmierzą się ze zwycięzcą meczu MKS Otmuchów – AZS Politechnika Częstochowa.

Weegree AZS Politechnika Opolska 66:56 KS Sudety Jelenia Góra

AZS: Cichoń 21, Chmielarz 10, Koszela 8, Leszczyński 7, Moralewicz 6, Richter 5, Wierzbicki 4, Charyło 2, Nowak 1, Orębski i Kurdzieko 0.