loader image

Turniej w Otmuchowie: Efektowna czwarta kwarta, trójki dają nam finał!

26 sierpnia, 2017

Turniej w Otmuchowie był pierwszym etapem przygotowań naszego zespołu przed sezonem 2017/18. Przy okazji był to debiut w naszym zespole dla nowych zawodników. Po wielkich męczarniach dzięki świetnej ostatniej kwarcie i trójkom Chmielarza i Zadęckiego triumfowaliśmy 79:71.

Spotkanie rozpoczęliśmy w składzie Basiński – Chmielarz – Leszczyński – Cichoń – Barycz. Od początku mieliśmy problem ze złapaniem rytmu, a pierwsze punkty dla naszego zespołu zdobył po podaniu Basińskiego Wojciech Leszczyński. Rywale kontrowali grę i w pewnym momencie prowadzili już 12 punktami. Trójka Chmielarza, którą trafił  na minutę przed końcem kwarty dodała wiatru w żagle naszemu zespołowi, dzięki czemu przegrywaliśmy już tylko 19:12.

Bardzo dobre wejście z ławki w drugiej kwarcie zanotował Kosma Kołcz, który oprócz dwóch przechwytów zanotował 6 punktów, a nasza strata do rywali ciągle topniała. Po pięciu minutach straciliśmy jednak pomysł na grę w ataku, a jak natchniony trafiał Rafał Niesobski, który trafiając 4/5 rzutów za trzy miał na swoim koncie już 19 „oczek”. Do szatni schodziliśmy przegrywając 38:27, jednakże nikt nie stracił wiary w zwycięstwo.

Po powrocie z szatni nasi zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani i szybko zaczęli niwelować straty. Drogi do kosza nie odnajdywały jednak wciąż rzuty za trzy, jednak dzięki naszej dobrej obronie – rywale nie powiększali swojej przewagi. Naszą obwodową niemoc przełamali do spółki Zadęcki i Barycz, jednak koszykarze z Jeleniej Góry także popisywali się świetną skutecznością. Po trzech kwartach przegrywaliśmy 60:50.

W ostatniej ćwiartce wyglądało to już o wiele lepiej, nasi koszykarze sprytnie wymuszali straty rywali, a Krzysztof Chmielarz świetnie gubił obronę łatwo znajdując czyste pozycje. Jego trójka wyprowadziła nas na prowadzenie, a kolejne rzuty z obwodu Grzegorza Zadęckiego wyprowadziły nas na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca meczu. Ostatecznie wygraliśmy to spotkanie 79:71. O 18:00 zagramy mecz finałowy z MKS-em Otmuchów.

Weegree AZS Politechnika Opolska 79:71 KS Sudety Jelenia Góra

Weegree AZS: Chmielarz 18, Leszczyński 13 (5 zbiórek, 5 asyst, 4 przechwyty), Zadęcki 11 (3 przechwyty), Barycz 9 (7 zbiórek), Cichoń 9 (8 zbiórek), Kołcz 9 (4 przechwyty), Basiński 5 (4 asysty), Sawicki 3, Suda 2, Wierzbicki 0, Orębski, Majka.