Turniej w Gnieźnie: Porażka w meczu o zwycięstwo

11 września, 2016

Nasi koszykarze w ostatnim meczu turnieju w Gnieźnie musieli uznać wyższość MKK Gniezno. Jak się okazało, gospodarze nie byli gościnni i pokonali nasz zespół 95:82.

Pierwsze dwa spotkania dla naszych koszykarzy były naprawdę udane, bowiem gnieźnieński turniej rozpoczęliśmy od zwycięstw kolejno z MKS-em Otmuchów i Obrą Kościan. W ostatnim dniu tej imprezy przyszło nam rywalizować z również dotąd niepokonanym gospodarzem turnieju – MKK Gniezno.

Podopieczni Jędrzeja Sudy zaprezentowali bardzo skuteczny basket, jednak to ostatecznie nie wystarczyło na zwycięstwo w meczu, jak i całym turnieju. Miejscowi popisali się kapitalną skutecznością, o czym świadczy ich zdobycz punktowa – 95 „oczek”.

Naszym koszykarzom w ostatnich minutach meczu brakło energii, która wciąż towarzyszyła zespołowi gospodarzy. W momentach, w których byliśmy jeszcze w stanie nawiązać walkę w ostatniej kwarcie, koszykarze z Gniezna okazywali się po prostu szybsi, dzięki czemu wygrali ten mecz 95:82 i ostatecznie cły turniej.

Koszykarzom naszego zespołu należą się jednak wielkie brawa za dwa dni kapitalnego basketu. Co prawda nie udało im się wygrać całej imprezy, ale ostatecznie zajęli w niej drugie miejsce. Przed nami jeszcze jeden sprawdzian przed sezonem – Turniej w Otmuchowie. 24 września zainaugurujemy sezon meczem w Rybniku z miejscowym MKKS-em.