Turniej w Gnieźnie: Pewne zwycięstwo nad MKS-em!

10 września, 2016

Zespół AZS Weegree Politechnika Opolska nie mógł wymarzyć sobie lepszego wejścia w turniej rozgrywany w Gnieźnie. Koszykarze Jędrzeja Sudy zrewanżowali się MKS-owi Otmuchów za ostatnią porażkę i wygrali 63:49.

W spotkanie weszliśmy wręcz wyśmienicie, bowiem w pierwszej kwarcie zespół z Otmuchowa nie potrafił stworzyć sobie sytuacji w ataku, co sprytnie wykorzystywali nasi zawodnicy. Dzięki dobrej grze w obronie prowadziliśmy 14:2.

W drugich 10 minutach zespół z Otmuchowa nieco złapał wiatr w żagle. MKS-owi zaczęły wpadać rzuty z dystansu, dzięki czemu nasi rywale zaczęli odrabiać straty wygrywając drugą ćwiartkę. Mimo to, nasz zespół prowadził 28:19 i miał zaliczkę przed drugą połową.

W trzeciej kwarcie kontynuowaliśmy naszą dobrą grę, dzięki czemu powiększaliśmy swoje prowadzenie. Gra była bardzo siłowa, jednak trzeba przyznać jasno – nasi podkoszowi to uwielbiają. Dzięki temu do ostatnich 10 minut meczu przystępowaliśmy ze znaczną zaliczką.

Czwarta część meczu mogłaby się wydawać tylko formalnością, jednak w koszykarskim świecie mieliśmy już naprawdę wiele sytuacji, w których zespoły odwracały losy meczu w ostatnich minutach. Na całe szczęście tak nie było w spotkaniu z MKS-em Otmuchów. Koszykarze opolskiej Politechniki wygrali pierwszy mecz na turnieju w Gnieźnie 63:49.

turniej-gniezno3

Dziś rozegramy jeszcze jedno spotkanie, które planowane jest na godzinę 18:30. Zmierzymy się z Obrą Kościan, która w swoim pierwszym meczu musiała uznać wyższość gospodarzy 85:59. Jutro o 13:00 zagramy ostatni mecz turnieju z MKK Gniezno, po którym odbędzie się uroczystość zamknięcia turnieju i wręczenia nagród.