Trzecia „setka” z rzędu! Derby nasze!

22 stycznia, 2018

Derby Opolszczyzny po raz kolejny zgromadziły sporo kibiców, którzy mieli okazję obejrzeć pokaz siły naszej ekipy. Podopieczni Dominika Tomczyka dzięki świetnej skuteczności zdominowali otmuchowski MKS i pewnie wygrali 100:62.

Po raz pierwszy w tym sezonie miejsce w pierwszej piątce wywalczył Patryk Wilk, który ostatnio coraz lepiej radzi sobie w naszym zespole. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, jednak odpowiedzieliśmy już w pierwszej akcji. Bardzo szybko wypracowaliśmy sobie pięciopunktowe prowadzenie, a pod koszem Wojciech Barycz nie miał sobie równych. Po 10 minutach prowadziliśmy 27:19.

Początek drugiej kwarty trochę przespaliśmy, co świetnie wykorzystali koszykarze Marcina Łakisa. Mimo, że już w pierwszej akcji Leszczyński trafił z obwodu, to w kolejnych akcjach, to gospodarze przeważali nad naszym zespołem. Proste błędy jakie popełnialiśmy pozwoliły MKS-owi znacznie ograniczyć stratę do naszej ekipy, a do szatni schodzili przegrywając 44:39.

Po zmianie stron nie było już żadnych wątpliwości, kto wygra te spotkanie. Kolejną część meczu rzutem za trzy otworzył Wilk, a po chwili tym samym poprawił Chmielarz. Na naszą grę starał się indywidualnie odpowiadać Patryk Garwol, jednak nasz zespół znowu zaczął trafiać z obwodu, uciekając rywalom na 14 „oczek”. Trzecia kwarta tylko potwierdziła stare koszykarskie porzekadło, że „dobra obrona, napędza atak”. Po 30 minutach prowadziliśmy już 69:49, pozwalając rywalom na zdobycie ledwie 10 punktów.

Nic nie zapowiadało, że po raz kolejny przekroczymy granicę 100 punktów, jednak już w pierwsze 2 minuty udało nam się zdobyć 10 punktów. Świetnie spisywał się tercet Barycz – Zadęcki – Kołcz, który był nie do zatrzymania dla rywali. O ile pozwoliliśmy swoim rywalom na zdobycie większej ilości punktów w tej kwarcie, to wciąż dominowaliśmy w tym spotkaniu, co tylko podkreślił Michał Wierzbicki, który wjazdem na kosz ustalił wynik. Triumfowaliśmy 100:62.

Meczem dobrej selekcji rzutowej można nazwać rewanżowe spotkanie z otmuchowską ekipą. Opolscy koszykarze oddali 22 rzuty z obwodu, z których aż 15 znalazło drogę do kosza! Do tego każdy z naszych zawodników wpisał się na listę strzelców! A już w sobotę spotkanie z liderem…

Weegree AZS Politechnika Opolska 100:62 MKS Otmuchów

Weegree AZS: Barycz 17 (6 zbiórek), Zadęcki 16 (3 zbiórki), Leszczyński 15 (5 przechwytów, 3 zbiórki), Wilk 10 (5 zbiórek), Chmielarz 10 (3 asysty), Kołcz 9, Cichoń 7 (5 zbiórek), Pawłowski 6, Wierzbicki 4, Basiński 3, Bartkowiak 2, Suda 1.