Trzecia kolejna wygrana!

15 października, 2018

W sobotnie popołudnie nasz zespół podejmował we własnej hali drużynę z Rawicza w ramach 3 kolejki 2 LM. Po dwóch kolejnych zwycięstwach chcieliśmy podtrzymać świetną passę i zwyciężyć po raz trzeci, tym razem przed własną publicznością.

Od początku spotkania koszykarze AZS –u świetnie spisywali się zarówno w obronie jak i ataku obejmując w 5 minucie spotkania prowadzenie 10:0. W tym fragmencie meczu nie do zatrzymania był nasz środkowy Jarosław Pawłowski zdobywca 7 pkt. W kolejnych minutach pierwsze punkty rzucili nasi rywale, jednak na stracone punkty szybko odpowiedział Łukasz Wojciechowski (6 pkt.) i Daniel Dawdo (4pkt.). Kwarta zakończyła się wynikiem 20:6.

Szybko uzyskane prowadzenie uśpiło naszych koszykarzy w II kwarcie, w której do głosu doszli zawodnicy z Rawicza. W drużynie Rawi odrabianie strat wziął na swoje barki tercet Maciołek – Kurkowiak – Muskała zdobywając odpowiednio 10 pkt., 7 pkt. i 6 pkt. Natomiast w naszym zespole bardzo dobre wejście z ławki rezerwowych dali Mateusz Szlachetka (6 pkt.) i Damian Orębski (5 pkt.). Ostatecznie jednak przegrywamy tą część spotkania 19:26.

Trzecia odsłona spotkania to dalsza słabsza gra naszego zespołu zarówno w ataku jak i obronie, co wykorzystał zespołu z Rawicza doprowadzając w 26 minucie do remisu 45:45. Wtedy trener Dominik Tomczyk poprosił o przerwę na żądanie, po której nasz zespół wrócił na właściwe tory. Kolejno za trzy punkty trafiali Łukasz Wojciechowski (2×3) i Daniel Dawdo wyprowadzając nas na prowadzenie 54:45. Końcówka kwarty była bardziej wyrównana. Po trzech kwartach prowadziliśmy 56:49.

Początek IV kwarty to ponowne mocne uderzenie Weegree, które twardą obroną i skuteczną grą w ataku, szybko pozbawiło rywali marzeń o zwycięstwie. Zrywem naszego zespołu kierował Krzysztof Chmielarz, który prócz 7 zdobytych punktów kapitalnie organizował naszą grę zarówno w ataku jak i obronie. Po 5 punktów w tej części gry dorzucili Jarosław Pawłowski i Patryk Wilk. Wygrywamy kolejne spotkanie 78:61.

Gratulacje dla zawodników, trenerów i całego zespołu.

Weegree AZS Politechnika Opolska – RKKS Rawia Rawag Rawicz 78 : 61 (20-6, 19-26, 17-17, 22-12)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Łukasz Wojciechowski 16 (2×3), Jarosław Pawłowski 14, Krzysztof Chmielarz 13 (2×3), Patryk Wilk 6, Wojciech Leszczyński 4 – Daniel Dawdo 9 (1×3), Mateusz Szlachetka 8 (1×3), Damian Orębski 5, Piotr Suda 2, Przemysław Majka 1, Bartosz Koszela, Patryk Mruczyński

RKKS Rawia Rawag Rawicz: Maciej Muskała 14 (3×3), Szymon Maciołek 12, Kacper Kurkowiak 11, Bartłomiej Rodak 6, Mateusz Popiel 3 – Karol Wiśniewski 10, Aleksander Styła 2, Kacper Samuła 2, Miłosz Olejniczak 1, Bartosz Zając, Ernest Wacyra.