Trwa zwycięska passa Akademików.

22 października, 2018

W sobotę o godzinie 13.00 zespoły Weegree AZS Politechnika Opolska i Intermarche II Zielona Góra rozpoczęły spotkania w ramach IV kolejki 2 LM. Nasz zespół jechał do Zielonej Góry z chęcią przedłużenia zwycięskiej passy i utrzymania pozycji lidera grupy D, co ostatecznie się udało.

Pierwsi prowadzenie w spotkaniu objęli zawodnicy Weegree, a 2 pkt. po penetracji pod kosz zdobył Wojciech Leszczyński. W dalszej części kwarty zespoły grały punkt za punkt, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. W naszym zespole świetnie spisywali się Łukasz Wojciechowski i Wojciech Leszczyński zdobywając odpowiednio 7 i 6 pkt. Kwarta jednak zakończyła się minimalnym prowadzeniem zespołu z Zielonej Góry 20:18.

Początek II kwarty był nadal wyrównany, a w naszym zespole nadal świetnie spisywał się Wojciech Leszczyński, który zdobył pierwsze 8 pkt. naszego zespołu. Od wyniku 28:24 dla Muszkieterów nasz zespół zdobył 9 pkt. z rzędu obejmując prowadzenie 33:28. W kolejnych minutach utrzymaliśmy prowadzenie i do przerwy wygrywaliśmy 38:36.

Pierwsza połowa stała pod znakiem świetnej skuteczności naszego zespołu w rzutach wolnych – 83,3% (10/12) i fatalnej w rzutach za 3 pkt. – 11,8% (2/17).

W drugiej połowie nasi koszykarze wzięli do serca wskazówki trenera Dominika Tomczyka i kosztem rzutów 3-punktowych, częściej zaczęli korzystać z naszych podkoszowych Jarosława Pawłowskiego i Patryka Wilka, a Ci nie zawiedli zdobywając odpowiednio 9 i 5 pkt. Pomimo dobrego fragmentu naszego zespołu gospodarze nadal utrzymywali wynik w okolicy remisu. Zryw naszego zespołu nastąpił w 28 minucie spotkania, kiedy to w ciągu 2 minut zdobyliśmy 10 pkt. z rzędu obejmując prowadzenie 63:52. W końcówce 3 kwarty bardzo dobrą zmianę dał Mateusz Szlachetka zdobywając 5 pkt.

Ostatnia część spotkania to bardzo mądra gra naszego zespołu po obu stronach parkietu, którą kierował niezawodny Krzysztof Chmielarz. Jego doświadczenie pozwoliło na spokojne kontrolowanie spotkania, które ostatecznie zakończyło się najwyższym prowadzeniem w meczu 79:63. W IV kwarcie klasą dla samego siebie był Jarosław Pawłowski, który tylko w tej części meczu zdobył 8 pkt. W całym spotkaniu „Jaro” otarł się o double-double zdobył 18 punktów i 8 zbiórek.

Po tym zwycięstwie utrzymaliśmy pozycję lidera grupy D.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Intermarche II Zielona Góra: 79:63 (18:20, 20:16, 25:16, 16:11)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Jarosław Pawłowski 18, Wojciech Leszczyński 17 (2×3), Patryk Wilk 11, Łukasz Wojciechowski 10 (2×3),Krzysztof Chmielarz 5 – Mateusz Szlachetka 11 (1×3), Piotr Suda 3, Daniel Dawdo 2, Damian Orębski 2, Adam Cichoń, Bartosz Koszela, Przemysław Majka.

Intermarche II Zielona Góra: Adam Bednarczyk 18 (4×3), Kacper Mąkowski 14 (2×3), Kacper Traczyk 11, Grzegorz Taberski 6, Michał Busz 2 – Miłosz Góreńczyk 6, Damian Pogoda 6, Maciej Rzechtalski, Igor Koldel, Maciej Domagała, Hugo Sobczak, Jakub Morgiel.