To jest zespół! Ogrywamy MCKiS po dramatycznej końcówce!

8 kwietnia, 2018

Walka do końca cechowała nasz zespół podczas pierwszego meczu serii z MCKiSem Jaworzno. Podopieczni Dominika Tomczyka przegrywali już 19 punktami, ale ostatecznie wrócili do meczu i zwyciężyli go 72:68! Tercet Basiński – Chmielarz – Bartkowiak zdobył aż 55 punktów w tym spotkaniu!

Od pierwszych minut mecz nie układał się dla nas najlepiej. Mimo, że to my otworzyliśmy wynik tego spotkania, to goście w dwóch kontrach rzucili nam dwie trójki. Nasza gra wcale nie była zła. Dobrze odnajdywaliśmy się na boisku, jednak nie trafialiśmy rzutów nawet z czystych pozycji. Koszykarze trenera Bilińskiego świetnie czuli się w opolskim Okrąglaku, dzięki czemu prowadzili po 10 minutach 23:6.

W drugiej kwarcie obraz spotkania uległ zmianie. W końcu nasze próby zaczęły odnajdywać drogę do „zaczarowanego kosza”. Dzięki w końcu dobrej skuteczności i grze w obronie ( 9 przechwytów), wróciliśmy do tego meczu, a w pewnym momencie nasza strata do rywali wynosiła już tylko 8 „oczek”. Goście jednak nie pozwolili nam zapomnieć o świetnej pierwszej części meczu w ich wykonaniu, trafiając kilka rzutów w końcówce. Do szatni schodziliśmy przegrywając 38:26.

Po zmianie stron zaczęliśmy grać jeszcze lepiej! Tercet Basiński – Chmielarz – Bartkowiak zaczął rozdawać karty w tym spotkaniu, punktując naszych rywali. Mimo słabszej skuteczności, świetną robotę wykonywał także duet Zadęcki – Barycz, który zapewniał nam spokój w obronie. Nie pozwalaliśmy już rywalom na zbiórki ofensywne, co zapewniło nam większy spokój. Konsekwentnie odrabialiśmy straty, jednak wciąż czegoś brakowało. Przed ostatnią kwartą, MCKiS prowadził już tylko 54:48.

„Krzysztof Chmielarz, Krzysztof Chmielarz!” – skandowali kibice na początku czwartej kwarty. Nasz filigranowy rozgrywający najpierw trafił za trzy, a później efektownymi wjazdami na kosz rozbijał obronę rywali, którzy wciąż jednak prowadzili dwoma punktami. Aż 10 zbiórek zanotował w tym spotkaniu Radosław Basiński, który chwilę po Krzyśku zaczął dominować w tym spotkaniu, wykorzystując swoje doświadczenie. Prowadzenie objęliśmy na minutę przed końcem meczu i „dowieźliśmy” je do końca.

Weegree AZS Politechnika Opolska 72:68 MCKiS Jaworzno

Weegree AZS: Bartkowiak 21 (6 zbiórek, 4 asysty), Chmielarz 18 (5 asyst), Basiński 16 (10 zbiórek), Leszczyński 9, Barycz 6 (6 zbiórek), Zadęcki 2 (7 zbiórek), Wilk 0, Cichoń 0, Kołcz 0, Majka, Orębski, Wierzbicki.