loader image

Tak blisko, a jednak daleko…

10 lutego, 2017

Po dwóch porażkach z rzędu koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej udali się do Rudy Śląskiej, by zmierzyć się z tamtejszą Pogonią. Początek i końcówka spotkania należały do gospodarzy, którzy po zaciętym meczu wygrali 70:67.

Od pierwszych minut zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy wykorzystywali naszą niefrasobliwość w obronie. Podopieczni Bogusława Mola bardzo szybko wyszli na pięciopunktowe prowadzenie, które cały czas powiększali. Na te ataki starał się odpowiadać Krzysztof Chmielarz, który prowadził grę naszego zespołu. Po pierwszych 10 minutach przegrywaliśmy 22:12.

W drugiej części meczu obraz spotkania drastycznie się zmienił, bowiem to koszykarze Jędrzeja Sudy zaczęli rozdawać karty. Bardzo ważne punkty zdobywał Wojciech Leszczyński, a po trójce Krzysztofa Chmielarza wyszliśmy na pierwsze w tym meczu prowadzenie. W drugiej części kwarty popełniliśmy jednak trochę błędów, a Poloniści powrócili na prowadzenie, prowadząc po 20 minutach 36:29.

W przerwie Jędrzej Suda przekazał swoim podopiecznym konkretne uwagi, które przyniosły zamierzony skutek, albowiem bardzo szybko zniwelowaliśmy stratę do rywali, a do meczu włączył się nasz wysoki, Adam Cichoń. Dwie trójki Krzysztofa Chmielarza zażegnały ostatnie nerwowości w naszej ekipie, dzięki czemu powróciliśmy na prowadzenie. Po trzech kwartach prowadziliśmy 56:52.

Pierwsze dwie minuty ostatniej kwarty spotkania to słabsza dyspozycja naszego zespołu oraz powrót do gry gospodarzy, którzy byli bardzo zmotywowani do odniesienia zwycięstwa w tym meczu. Udowodnili to fantastyczną grą po obu stronach parkietu, wychodząc w ostatnich minutach na pięciopunktowe prowadzenie. Nasi zawodnicy nie byli już w stanie odzyskać prowadzenia i ulegli w tym spotkaniu 70:67.

Porażka boli jeszcze mocniej, bowiem wynik przez całe spotkanie był na styku i wszystko mogło się wydarzyć. Świetne zawody rozegrał Krzysztof Chmielarz, który dyrygując grą naszej ekipy zanotował 20 punktów (6/13 z gry, 4/8 za trzy), 6 zbiórek oraz 4 asysty. Formą strzelecką popisał się również Wojtek Leszczyński, notując w tym spotkaniu 24 „oczka” oraz 7 zbiórek.

KS Pogoń Ruda Śląska 70:67 Weegree AZS Politechnika Opolska

Weegree AZS: Leszczyński 24 (7 zbiórek), Chmielarz 20 (6 asyst, 4 zbiórki) Nowak 8, Cichoń 7 (8 zbiórek), Koszela 4, Pawłowski 2, Sawicki 2, Orębski 0, Wierzbicki 0, Richter 0, Majka 0, Neżwyckij 0.