Sztab trenerski na sezon 18/19 bez zmian!

6 lipca, 2018

Dominik Tomczyk, który w trakcie poprzedniego sezonu objął funkcję trenera Weegree AZS Politechniki Opolskiej, pozostanie głównym szkoleniowcem naszego zespołu na kolejny sezon. Pomagać mu będzie, podobnie jak w poprzednim sezonie – Jędrzej Suda, który sprawował będzie funkcję asystenta trenera.

11-krotny medalista Mistrzostw Polski objął posadę trenera naszego zespołu 2 listopada ubiegłego roku. W swoim pierwszym meczu, zaledwie dwa dni później poprowadził nowy zespół do zwycięstwa (po dwóch dogrywkach, 97:93) w Jeleniej Górze. Gra naszego zespołu się zmieniła, co było widać po bilansie (4-3 w pierwszych meczach tego sezonu). Pod wodzą 67-krotnego reprezentanta Polski, w sezonie zasadniczym nasz zespół wygrał 16 spotkań, przegrywając tylko 3. To pozwoliło nam na zajęcie 2. lokaty w grupie D.  Większą rolę zaczęli odgrywać także zawodnicy z ławki, którzy dobrze wykorzystywali swoje minuty.

W sezonie 2016/17 Tomczyk był trenerem WKS Śląska Wrocław, z którym wywalczył awans do I ligi (warto przypomnieć, że mieliśmy okazję rywalizować z tym Śląskiem w II rundzie fazy Play-Off, ulegając 2-1 w tej rywalizacji). Zespół z województwa dolnośląskiego zajął wówczas 2. miejsce w całej II lidze, w finale ulegając tylko nieistniejącemu już R8 Basket.

W nadchodzącym sezonie Dominik Tomczyk będzie miał do dyspozycji nieco odmłodzony zespół, ale równie głodny zwycięstw. O przedłużonych kontraktach, bądź nowych zawodnikach będziemy informowali przez kilka najbliższych dni (jeden zawodnik na dzień).