loader image

Spotkanie na ciężkim terenie.

22 lutego, 2019

Już jutro nasi koszykarze udadzą się do Wrocławia, gdzie na Kosynierce zmierzą się z Exact Systems Śląsk II Wrocław w ramach 23 kolejki 2 LM. Rezerwy Śląska są niezwykle groźnie, szczególnie na swoim parkiecie, o czym świadczy tylko 1  porażka w 10 rozegranych spotkaniach. AZS jest jednak na fali, więc liczymy na odniesienie 9 zwycięstwa z rzędu.

W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Stegu Arena Opole, pewne zwycięstwo odniosło Weegree (85:70) od pierwszej minuty kontrolując wydarzenia na boisku. W zespole gości najwięcej punktów zdobyli Jan Malesa – 17 i Igor Kozłowski – 13, a na uwagę zasłużył jeszcze Szymon Tomczak, który do 9 punktów dorzucił jeszcze 18 zbiórek, w tym 10 w ataku! W naszym zespole najwięcej punktów zdobyli Mateusz Szlachetka – 17 i Łukasz Wojciechowski – 15 (9 as.), a double-double zaliczył nasz kapitan Adam Cichoń zdobywając 11 punktów i dorzucając 14 zbiórek.

Kluczem do zwycięstwa w jutrzejszym spotkaniu będzie zatrzymanie szybkiego ataku gości oraz realizacja swoich założeń taktycznych. Liczymy, że z Wrocławia Akademicy przywiozą kolejne 2 punkty.

Śledźcie nasze poczynania na www.pzkosz.pl

Skip to content