Porażka w Dąbrowie Górniczej przed Play-Offami

5 marca, 2017

Po bardzo wyrównanym meczu koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej musieli uznać wyższość drugiego zespołu MKS Dąbrowy Górniczej, przegrywając mecz 77:69. Oznacza to, że sezon skończymy na 5. lokacie z bilansem 13-11. W Play-Offach zmierzymy się z MCKiS-em Termo-Rex Jaworzno.

Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej bardzo niemrawo weszli w spotkanie w Dąbrowie Górniczej. Niecelne próby naszej ekipy napędzały MKS, który na swoim parkiecie czuł się bardzo pewnie. Bardzo szybko wyszli na pięciopunktowe prowadzenie, którego niwelację celną trójką rozpoczął Krzysztof Chmielarz. Świetną serię punktową zanotował także Wojtek Leszczyński, a po pierwszych 10 minutach przegrywaliśmy 17:15.

W drugą kwartę, podobnie jak w pierwszą nie weszliśmy za dobrze. Podopieczni Jędrzeja Sudy mieli problem ze znalezieniem sposobu na obronę MKS-u, ale i nie wykorzystywali swojej przewagi wzrostu pod koszem. Wówczas grę w swoje ręce wziął Wojtek Leszczyński, który kończył akcje z kontaktem rywali, co skutkowało faulami Dąbrowian. Gdy na parkiecie pojawił się Łukasz Nowak, nasz zespół zaczął łapać wiatr w żagle. Do szatni schodziliśmy przegrywając już tylko 32:31.

Początek trzeciej kwarty to ponownie przestój naszych koszykarzy, którzy popełniali proste błędy w obronie. W narożnikach boiska bez krycia pozostawał Łukasz Lewiński, który w trzy minuty trafił dwa rzuty za trzy, które wyprowadziły MKS na sześciopunktowe prowadzenie. Wtedy sprawy swoje ręce wziął Adam Cichoń, którego dwa rzuty za trzy zniwelowały przewagę dąbrowian. Po trójce z syreną Wojtka Leszczyńskiego po 30 minutach przegrywaliśmy 57:55.

Ostatnia kwarta zaczęła się bardzo podobnie, jak wcześniejsze. Zespół z Dąbrowy Górniczej łapał wiatr w żagle, a nieprawdopodobne rzuty trafiał Dawid Boryka. W czwartej kwarcie gracze MKS-u świetnie byli dysponowani na obwodzie i to zapewniło im zwycięstwo. Dąbrowianie wygrali to spotkanie 77:69.

Weegree AZS Politechnika Opolska 69:77 MKS II Dąbrowa Górnicza

Weegree AZS: Leszczyński 22 (5 zbiórek), Chmielarz 16, Pawłowski 12 (6 zbiórek), Suda 7 (5 zbiórek), Cichoń 6 (12 zbiórek), Nowak 4 (7 zbiórek), Richter 2, Wierzbicki 0, Neżwyckij 0, Orębski 0, Majka 0.