Setka dla Leszcza! Efektowne zwycięstwo na start sezonu!

23 września, 2017

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał! Koszykarze Jędrzeja Sudy efektownie otworzyli sezon, pokonując Gimbasket Wrocław aż 103:51! Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu był Krzysztof Chmielarz, który zanotował 19 punktów oraz 7 asyst! To było piękne zwycięstwo, które zadedykowane jest dla Wojciecha Leszczyńskiego, który świętował dziś 25 urodziny.

Już od pierwszych minut na parkiecie we Wrocławiu widoczna była przewaga wzrostu na korzyść naszego zespołu. Swoje warunki fizyczne bardzo dobrze wykorzystywał Barycz, który bardzo szybko zanotował 12 „oczek”. Po zejściu naszego podkoszowego gra trochę zwolniła, ale duet Chmielarz – Leszczyński zapewniał nam zarówno szczelną obronę, jak i punkty w ataku. Po pierwszych 10 minutach prowadziliśmy 23:16.

W drugiej kwarcie gospodarze złapali trochę więcej pewności siebie i zaczęli odrabiać straty do naszego zespołu. Wtedy jednak trójkę trafił Kosma Kołcz, a nasza ekipa poszła za ciosem. W końcówce kwarty koszykarze Gimbasketu trafili dwie trójki, które przybliżyły ich do naszego zespołu. Do szatni schodziliśmy prowadząc 40:33, lecz w naszej grze było jeszcze sporo rzeczy do poprawy.

Po zmianie stron Wojciech Barycz równie udanie „dziurawił” kosze we Wrocławiu, tworząc z Krzysztofem Chmielarzem duet „Splash Brothers”.  Mimo, że gospodarze tego spotkania także mogli się pochwalić dobrą skutecznością zza łuku, to nasze prowadzenie wciąż rosło. Z każdą minutą nasza gra łapała coraz to lepsze tempo, machina zaczęła się rozpędzać. Po 30 minutach prowadziliśmy już 67:47.

Ostatnia kwarta pokazała potencjał jaki drzemie w naszym zespole. Dwie trójki Wojciecha Leszczyńskiego i jedna Grzegorza Zadęckiego zażegnały wszelkie nadzieje gospodarzy na zwycięstwo w tym meczu. Nasz zespół bawił się piłką, a nasi przeciwnicy nie mieli już pomysłu na grę. Podopieczni Jędrzeja Sudy byli już nie do zatrzymania, a wynik zwieńczył efektownym wsadem po podaniu Kosmy Kołcza Adam Cichoń. Ostatecznie triumfowaliśmy 103:51, efektownie otwierając sezon.

Weegree AZS Politechnika Opolska 103:51 Gimbasket Wrocław

Weegree: Chmielarz 19 (7 asyst, 5 zbiórek), Barycz 17, Leszczyński 14, Zadęcki 14, Bartkowiak 12, Cichoń 9 (7 zbiórek), Pawłowski 8, Basiński 4 (5 asyst), Kołcz 3, Wierzbicki 3, Majka 0, Suda 0.