Rok kończymy zwycięstwem w Gliwicach!

18 grudnia, 2016

Po bardzo dobrym, wyrównanym meczu koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej pokonali na wyjeździe Akademików z Gliwic 66:58. Fenomenalne spotkanie rozegrał Łukasz Nowak, zapewniając nam czwarte zwycięstwo z rzędu.

W spotkanie weszliśmy bardzo dobrze, po minucie wychodząc na trzypunktowe prowadzenie po rzucie Piotra Sudy. Nasi podkoszowi mieli jednak spory problem z faulami, bowiem sędziowie nawet najmniejszy kontakt pomiędzy zawodnikami przerywali gwizdkiem. Mimo kilku niewykorzystanych sytuacji, nasi koszykarze prowadzili po 10 minutach 16:13.

W drugą kwartę weszliśmy równie dobrze, bardzo szybko uciekając rywalom na 9 punktów prowadzenia. Bardzo dobrą zmianę dał Damian Orębski, z którym zespół zyskał 6 punktów. Później stało się coś, czego cała ławka się obawiała – bracia Wąsowicze zaczną trafiać. Tak też i było, dzięki czemu gospodarze odrobili znaczną część straty, ale to my schodziliśmy do szatni przy prowadzeniu 29:28.

Trzecia kwarta ponownie była naszą najgorszą. Koszykarze Sylwestra Walczuka trzema trójkami rozstrzelali nasz zespół, wychodząc tym samym na prowadzenie. Szkoleniowiec naszej ekipy, Jędrzej Suda zdecydował się wówczas wprowadzić Łukasza Nowaka, który jak się później okazało – wygrał nam ten mecz. Popularny „Tof” stanął sześciokrotnie na linii rzutów osobistych, a trafiając pięć z nich doprowadził do wyrównania. Później, gdy dorzucił trójkę ponownie wróciliśmy na prowadzenie i na ostatnią kwartę wychodziliśmy prowadząc 51:50.

Ostatnia część tego meczu to już dominacja naszej ekipy, która w końcu złapała wiatr w żagle. Zaczęliśmy od szybkiego zrywu 10-0, na który odpowiedzieli jednak gospodarze. Gdy za trzy trafił Wojtek Leszczyński, a dwa osobiste dorzucił Nowak, byliśmy już pewni zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 66:58.

Najlepszym zawodnikiem tego spotkanie był zdecydowanie Łukasz Nowak, który udowodnił, jak wiele warte jest doświadczenie na drugoligowych parkietach. Nasz podkoszowy w niecałe 18 minut na parkiecie zapisał 10 punktów, 3 zbiórki, 2 przechwyty oraz 2 bloki. Na pochwałę zasługuje jednak cały zespół, bowiem ponownie wygrała drużyna, a nie indywidualności.

Weegree AZS Politechnika Opolska 66:58 KS AZS PŚ Gliwice

AZS: Leszczyński 12 (6 zbiórek), Nowak 10, Suda 10 (3 zbiórki), Pawłowski 9 (10 zbiórek), Chmielarz 8 (6 przechwytów, 6 zbiórek), Cichoń 8 (5 zbiórek), Koszela 5 (4 zbiórki), Richter 2, Sawicki 2, Wierzbicki 0, Orębski 0.