loader image

R8 prężnie zmierza do I ligi, wysoka porażka z liderem

5 lutego, 2017

Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej po bardzo jednostronnym meczu musieli uznać wyższość lidera grupy C – R8 Basket AZS Politechniki Krakowskiej. Zespół Jędrzeja Sudy uległ krakowianom aż 106:60.

Od pierwszych minut to koszykarze Rafała Knapa prezentowali się zdecydowanie lepiej, aniżeli nasza ekipa. Goście szybko wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie, które do spółki próbowali rozmontować Krzysztof Chmielarz i Wojtek Leszczyński. Bardzo dobre zawody rozgrywał także Łukasz Nowak, którego punkty przybliżyły nas do rywali. Po pierwszych 10 minutach przegrywaliśmy tylko 20:14.

Druga kwarta zażegnała marzenia naszych koszykarzy o wyrównanym spotkaniu, albowiem goście dzięki dobrej obronie napędzali szybkie kontrataki, które skutkowały skutecznymi rzutami Jakuba Załuckiego. To właśnie po punktach tego zawodnika krakowscy akademicy prowadzili po pierwszej połowie 50:26.

Szkoleniowiec naszego zespołu, Jędrzej Suda w przerwie meczu powiedział swoim podopiecznym, żeby nie patrzyli na wynik, tylko skupili się jak najlepszej grze. Nasi koszykarze z takim też nastawieniem wybiegli na parkiet, jednak krakowski zespół szybko podciął skrzydła naszemu zespołowi, trafiając w czterech kolejnych akcjach aż cztery rzuty za trzy. Po 30 minutach przegrywaliśmy już bardzo wysoko, 88:36.

Opolscy koszykarze byli już podłamani aż tak wysokimi rozmiarami porażki, przez co zaczęli odpuszczać krycie na obwodzie. Koszykarze z Krakowa, jak na lidera przystało chcieli zdobyć w tym spotkaniu jak najwięcej punktów. Nasz zespół jednak się postawił i wygrał ostatnią część 24:18, ostatecznie zmniejszając rozmiary porażki, ulegając 106:60.

Na uwagę zasługuje wyśmienita skuteczność z obwodu, którą dysponowali nasi przeciwnicy. Nasza ekipa oddała w przeciągu całego meczu 15 rzutów za trzy, z których tylko trzy znalazły drogę do kosza. Koszykarze z Krakowa oddali 39 takich rzutów, trafiając aż 17!

Weegree AZS Politechnika Opolska 60:106 R8 Basket AZS Politechnika Krakowska

Weegree AZS: Chmielarz 12, Leszczyński 11, Koszela 8 (11 zbiórek), Pawłowski 8 (7 zbiórek), Nowak 5 (7 zbiórek), Orębski 5, Wierzbicki 3, Richter 3, Cichoń 2, Neżwyckij 2, Cichoń 2, Sawicki 0.