loader image

Przygotowania: Sparing wewnętrzny dla Białych

14 września, 2016

W środę koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska zebrali się w hali przy ulicy Prószkowskiej, by rozegrać wewnętrzny sparing. Głównym celem tego sparingu było sprawdzenie świeżo zamontowanego zegara 24 sekund. Górą w starciu białych z fioletowymi okazali się ci pierwsi.

Od pierwszych minut mecz bardzo dobrze układał się dla białych, którzy dzięki trójkom Michała Wierzbickiego zaczynali uciekać rywalom. Na ataki starał się odpowiadać Wojtek Leszczyński, którego rzuty z obwodu będą w tym sezonie dobijać naszych drugoligowych rywali. Przez całą pierwszą połowę utrzymywał się wynik korzystny dla Białych, którzy prowadzili 45:30.

Obraz gry znacznie zmienił się po zmianie stron, kiedy to fioletowi zaczęli trafiać rzuty z półdystansu i punktować swoich rywali w szybkich kontratakach. Trzecia ćwiartka padła ich łupem aż 27:16.

Ostatnia kwarta, a szczególnie ostatnie minuty były bardzo zacięte, bowiem Fioletowi przejmowali bardzo dużo piłek, co kończyło się skutecznymi kontratakami. Wynik tego meczu przesądził tak naprawdę Wierzbicki, który rzutem za 3 na minutę przed końcem zakończył marzenia fioletowych na zwycięstwo. Rzut niemalże z równą syreną oddał

W trakcie spotkania trener naszej drużyny – Jędrzej Suda nie żałował brania czasów, w trakcie których zwracał swoim podopiecznym konkretne uwagi dot. ich poczynań na parkiecie. Był bardzo zadowolony z pracy podkoszowych, którzy w trakcie sparingu świetnie się odnajdywali.

Biali 78:70 Fioletowi

Biali: 24 Wierzbicki, 15 Moralewicz, 14 Richter, Koszela, 7 Nowak, 4 Charyło, 2 Majka

Fioletowi: 24 Leszczyński, 15 Cichoń, 13 Pawłowski, 11 Sawicki, 4 Orębski, 2 Nierzwicki

Skip to content