Przełamanie naszych koszykarzy.

26 listopada, 2018

W niedzielne popołudnie Weegree AZS Politechnika Opolska podejmował w Stegu Arena Opole zespół Exact Systems Śląsk Wrocław – grupymłodzieżowe. Po dwóch kolejnych porażkach akademicy nie mogli pozwolić sobie na kolejną przegraną, a zadanie nie było łatwe, gdyż zespół gości z bilansem 5-3 sąsiadował z nami w tabeli.

Pierwsza kwarta to bardzo szybka gra obu zespołów. Po celnej trójce naszego kapitana Adama Cichonia wyszliśmy na prowadzenie 3:0, jednak goście szybko odrobili straty i po dwóch trójkach Sebastiana Bożenki i Igora Kozłowskiego wyszli na najwyższe prowadzenie w meczu 12:5. Nasz zespół podrażniony takim przebiegiem spotkania zabrał się za odrabianie strat. Dzięki celnym rzutom zza łuku Wojciecha Leszczyńskiego, Łukasza Wojciechowskiego (x2) i ponownie Adama Cichonia zaliczyliśmy serię 11:0 i ponownie wyszliśmy naprowadzenie 16:12. Końcówka kwarty była bardziej wyrównana, a wynik kwarty ustalił celnym rzutem za 3 punkty Mateusz Szlachetka. Na tablicy widniał wynik 21:16.

W drugiej kwarcie tempo spotkania trochę opadło, ale to nasz zespół cały czas dyktował warunki na parkiecie. Świetne wejście z ławki zaliczył Mateusz Szlachetka zdobywając w tej części gry 8 punktów. W drugiej części kwarty ponownie przypomniał o sobie nasz kapitan Adam Cichoń zdobywając 7 punktów dla naszego zespołu. Do przerwy prowadziliśmy 43:31.

Po przerwie nasz zespół znowu podkręcił tempo. Początek 3 kwarty to kolejne kontry Wojciecha Leszczyńskiego i Krzysztofa Chmielarza, ten drugi świetnie spisywał się również zza łuku dorzucając 2 trójki. W końcówce kwarty Mateusz Szlachetka oraz Łukasz Wojciechowski jeszcze dwukrotnie trafili za trzy punkty, a Daniel Dawdo skutecznie wykończył kontrę i uzyskaliśmy najwyższe prowadzenie w meczu 65:41. Ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 65:43.

Takiej przewagi nie można było zmarnować. Ostatnia kwarta nie należała do najpiękniejszych, ale najważniejsze że nasz zespół nie oddał kontroli nad spotkaniem. Goście w tej kwarcie świetnie spisywali się zza łuku trafiając 6 z 8 prób i odrabiając w ten sposób 7 punktów, jednak to my ostatecznie wygraliśmy 85:70.

Przerywamy tym samym serię porażek i już z niecierpliwością oczekujemy na mecz 11 kolejki, w którym zmierzymy się w Kłodzku z liderem naszej grupy Zetkama Doral Nysa Kłodzko.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Exact Systems Śląsk II Wrocław 85:70 (21:16, 22:15, 22:12, 20:27)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Łukasz Wojciechowski 15 (3×3), Krzysztof Chmielarz 12 (2×3), Adam Cichoń 11 (2×3), Wojciech Leszczyński 9 (1×3), Patryk Wilk – Mateusz Szlachetka 17 (3×3), Jarosław Pawłowski 11 (1×3), Bartosz Koszela 4, Daniel Dawdo 4, Damian Orębski 2, Szymon Kiwilsza, Piotr Suda.

Exact Systems Śląsk II Wrocław: Jan Malesa 17 (3×3), Igor Kozłowski 13 (4×3), Sebastian Bożenko 12 (1×3), Szymon Tomczak 9, Maksymilian Zagórski 8 (1×3) – Kacper Gordon 6, Marcin Majcherek 3, Michał Sasik 2, Aleks Żmijak, Dawid Szulc, Mateusz Czempiel.