Przegrywamy pierwszy mecz w sezonie

16 października, 2016

Po dwutygodniowej przerwie drugoligowa koszykówka wróciła do Opola. Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej po dwóch zwycięstwach musieli uznać wyższość AZS AWF-u Romusa Mickiewicza, ulegając 81:76.

Podopieczni Jędrzeja Sudy kapitalnie weszli w spotkanie szybko obejmując ośmiopunktowe prowadzenie. Przyjezdni z Katowic szybko jednak odpowiedzieli, odrabiając stratę. Sprawy w swoje ręce wziął wówczas Adam Cichoń, który w dzisiejszym spotkaniu królował na tablicach. Po 10 minutach prowadziliśmy 20:14.

Druga kwarta nie była już jednak aż tak udana. Koszykarze Romusa stanęli w obronie strefą, co nieco przystopowało koszykarzy Politechniki. Po stronie gospodarzy dobre zawody rozgrywał Karol Leszczyński, który dobrze ścinał pod kosz. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 37:32.

Drugą połowę nasi koszykarze zaczęli bardzo dobrze. Przyjezdni mieli spory problem z upilnowaniem Wojtka Leszczyńskiego, który penetrując na kosz zapewniał nam bezcenne punkty. Na tablicach wciąż królował Cichoń, choć w tej części meczu kapitalną robotę wykonywał Jarek Pawłowski. Po trzech kwartach wciąż prowadziliśmy, jednak już tylko 54:51.

O czwartej kwarcie nasz zespół będzie chciał na pewno jak najszybciej zapomnieć. Przyjezdni zdominowali pierwsze minuty ostatniej części meczu. Szybko wykluczyli z gry Bartosza Koszelą i Krzysztofa Chmielarza. Odpowiedzieć starał się Richter, lecz na to było już niestety za późno. Nasi koszykarze odnieśli pierwszą porażkę w sezonie 2016/17, ulegając AZS AWF Mickiewiczowi Romus Katowice 81:76.

Kolejne bardzo dobre zawody w barwach Weegree AZS Politechniki Opolskiej rozegrał Adam Cichoń, który przez cały mecz utrzymywał bardzo wysoką formę. Na swoim koncie zapisał 17 punktów i 14 zbiórek. Bardzo ważne punkty zdobywał dziś także Wojtek Leszczyński, który spotkanie skończył z 18 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami.