Przegrana naszych koszykarzy.

10 grudnia, 2018

W ramach 12 kolejki 2 LM Weegree AZS Politechnika Opolska podejmował zespół Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Spotkanie z powodu remontu hali przy ul. Prószkowskiej zostało gościnnie rozegrane w hali widowiskowo-sportowej w Niemodlinie. Po zeszłotygodniowej wygranej w Kłodzku wszyscy liczyli, że spotkanie z 6 drużyną naszej grupy będzie tylko formalnością, niestety nie było.

Od początku spotkania goście narzucili swoje warunki gry i szybko objęli 7-punktowe prowadzenie 9:2, 11:4 i 14:7. Nasz zespół raził nieskutecznością zarówno w rzutach za 2 punkty (4/12 – 33%), jak i rzutach 3-punktowych (2/10 – 20%). Pomimo fatalnej skuteczności w końcówce kwarty zmniejszyliśmy straty i kwartę przegraliśmy 18:20.

W drugiej kwarcie drużyna gości świetnie spisywała się zza łuku trafiając wszystkie trzy oddane próby, my choć poprawiliśmy skuteczność z pomalowanego (5/9 – 56%) to nadal byliśmy nieskuteczni w rzutach 3-punktowych (1/7 – 14%). Mimo tak słabej postawy w ataku nadal pozostawaliśmy w grze, kwartę przegraliśmy 17:20, a w całym spotkaniu było już 35:40.

Po przerwie niestety nic się nie zmieniło, zespół gości nadal świetnie spisywał się w ataku i w 29 minucie meczu osiągnął najwyższe prowadzenie 75:60. W ostatniej minucie 3 kwarty zdobyliśmy jeszcze 7 punktów, ale pozwoliło to tylko nieznacznie zmniejszyć straty. Goście prowadzili po 3 kwartach 68:57.

W 4 kwarcie nastąpiło przebudzenie naszej drużyny. Szybko zdobyliśmy 7 punktów z rzędu i było wiadomo, że emocje w tym spotkaniu będą trzymały wszystkich do ostatniego gwizdka. W 35 minucie traciliśmy już tylko 2 punkty (68:70) i wtedy do głosu doszli goście zaliczając serię 11:4. W całym spotkaniu było 81:72, a na zegarze zostało niespełna 3 minuty do zakończenia spotkania. Wtedy po raz kolejny nasz zespół pokazał charakter, w ciągu 120 sekund zmniejszyliśmy straty do 2 punktów (80:82). Niestety w końcówce to goście mieli ostatnie słowo i na 24 sekundy przed końcem celną „tróją” ustalili wynik spotkania. Ostatecznie przegrywamy 80:85.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zgromadzonym kibicom za wspaniały doping, który przyczynił się do naszego powrotu w tym spotkaniu. Byliście fantastyczni.

Już za tydzień AZS uda się do Jeleniej Góry, gdzie rozegra ostatnie spotkanie pierwszej rundy z tamtejszymi Sudetami.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 80:85 (18:20, 17:20, 22:28, 23:17)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Krzysztof Chmielarz 19 (3×3), Wojciech Leszczyński 15 (1×3), Patryk Wilk 12 (2×3), Adam Cichoń 7 (1×3), Łukasz Wojciechowski 1 – Mateusz Szlachetka 22 (1×3), Damian Orębski 4, Bartosz Koszela, Daniel Dawdo, Jarosław Pawłowski, Szymon Kiwilsza, Piotr Suda.

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie: Sławomir Dźwilewski 23 (4×3), Grzegorz Kaczmarek 23 (2×3), Mikołaj Barszcz 10, Michał Lipiński 5 (1×3), Mateusz Bortliczek 5 (1×3) – Wojciech Suprun 10, Damian Ostrowski 7 (2×3), Tomasz Giniewski 2, Sebastian Beluch, Maciej Jochacy, Robert Cieśla.