Porażką we Wrocławiu kończymy udany sezon

5 kwietnia, 2017

Po dobrym meczu, jednak nie tak jak w Opolu, koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej ulegli we Wrocławiu siedemnastokrotnemu mistrzowi Polski – Śląskowi Wrocław 89:69. Oznacza to dla nas koniec bardzo dobrego sezonu. Niestety, nie udało nam się po raz drugi sprawić niespodzianki.

Spotkanie we Wrocławiu od pierwszych minut było bardzo wyrównane, a nasi koszykarze niesieni dopingiem 60 kibiców z Opola bardzo dobrze radzili sobie z wrocławianami. Sporym problemem od samego początku były jednak zbiórki, bowiem Śląsk po 4 minutach dominował na tablicach. Do tego dołożył wręcz wyśmienitą skuteczność za trzy i świetna dyspozycja strzelecka Jakuba Musiała, która po pierwszych 10 minutach przerodziła się w prowadzenie Śląska 26:19.

Drugą kwartę o ile dobrze zaczęliśmy i zniwelowaliśmy stratę do trzech punktów, to o wiele ciężej było potem. Koszykarze z Wrocławia dobrze wykorzystywali sporą nerwowość występującą w szeregach naszej ekipy, odzyskując przy tym wysokie prowadzenie. Nasza gra poprawiła się w momencie wejścia na parkiet Jarosława Pawłowskiego, ale to było za mało, aby zdominować siedemnastokrotnych mistrzów Polski. Przebudzenie miało nadejść w drugiej połowie, na którą wychodziliśmy przegrywając 44:31.

Na kolejną część meczu zawodnicy naszego zespołu wybiegli bardzo mocno zmotywowani, co było widać już na rozgrzewce. Niewidoczny w pierwszej połowie Wojtek Leszczyński zaczął brać grę na siebie, bardzo dobrze widział lepiej ustawionych kolegów, dzięki czemu zaczęliśmy odrabiać stratę do rywali. W końcówce kwarty obraz meczu uległ jednak zmianie, głównie za sprawą świetnie dysponowanego dziś Jakuba Musiała. Po 30 minutach zespół Jędrzeja Sudy przegrywał 67:52.

W ostatniej odsłonie koszykarze z Wrocławia tylko udowodnili swoją wyższość w tej serii, powiększając swoje prowadzenie. Na nic zdały się przebojowe ataki Krzysztofa Chmielarza i Adama Cichonia, bowiem gospodarze na każde zagranie mieli receptę. Ostatecznie nasza ekipa uległa we Wrocławiu 89:69, kończąc tym samym udany sezon.

WKS Śląsk Wrocław 89:69 Weegree AZS Politechnika Opolska

Weegree AZS: Nowak 16 (5 zbiórek), Pawłowski 12 (7 zbiórek), Chmielarz 11 (5 asyst), Cichoń 10 (6 zbiórek), Leszczyński 6 (5 zbiórek, 5 asyst), Wierzbicki 5, Neżwyckij 3, Sawicki 2, Orębski 2, Majka 2, Richter 0, Kurdzieko 0.