Porażka w ostatnich sekundach

24 lutego, 2017

Bardzo emocjonujące starcie mieli okazję oglądać kibice zgromadzeni w hali przy ul. Prószkowskiej, bowiem koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej do ostatnich sekund dogrywki prowadzili, lecz ostatecznie po rzucie równo z syreną musieli uznać wyższość Termo-Rexa Jaworzno 92:91.

Nasi koszykarze wyśmienicie weszli w mecz, bardzo szybko wychodząc na prowadzenie 12:2, głównie dzięki świetnej dyspozycji strzeleckiej Wojtka Leszczyńskiego, który w pierwszej odsłonie zdobył 12 z 22 punktów zespołu. Koszykarze Marcina Lichtańskiego nie mogli się odnaleźć, dzięki czemu po pierwszych 10 minutach prowadziliśmy 22:15.

Początek drugiej kwarty również należał do naszych koszykarzy, którzy z minuty na minutę powiększali swoje prowadzenie. Bardzo dobrze grą naszej ekipy dyrygował Krzysztof Chmielarz, którego występ w spotkaniu z Termo-Rexem można uznać za najlepszy w sezonie. Końcówka tej ćwiartki należała jednak do rywali, którzy szybko odrobili 15 punktową stratę do naszej ekipy, schodząc do szatni przegrywając jedynie 39:34.

Po przerwie obraz gry uległ totalnej zmianie, bowiem podopieczni Jędrzeja Sudy totalnie się zagubili, a przyjezdni z Jaworzna trafiali niemalże wszystkie rzuty. Na nic zdawały się zmiany, bowiem rywale wykorzystywali każdy najmniejszy błąd naszej ekipy. To poskutkowało stratą prowadzenia, ba – po trzech kwartach przegrywaliśmy już 69:58.

Mogłoby się wydawać, że już jest po wszystkim, bowiem w Jaworznie sytuacja była niemalże identyczna – po zmianie stron nasza ekipa nie mogła odnaleźć sposobu na zdobywanie punktów. Nic bardziej mylnego! Sprawę w swoje ręce wzięli bowiem Łukasz Nowak, Krzysztof Chmielarz i Wojtek Leszczyński. Ten pierwszy trafił bardzo ważny rzut za trzy, a ostatni dwoma rzutami osobistymi zapewnił nam dogrywkę przy stanie 82:82.

W dogrywce wszystko układało się po naszej myśli, a na minutę przed końcem po trójce Krzysztofa Chmielarza prowadziliśmy już pięcioma punktami. Wtedy jednak przydarzyły nam się dwie straty, które poskutkowały punktami rywali. Rzut Dawida Grochowskiego, oddany równo z syreną, po rękach Adama Cichonia zapewnił koszykarzom z Jaworzna zwycięstwo 92:91.

Wszystko wskazuje na to, że właśnie z tą ekipą przyjdzie nam się zmierzyć w I rundzie fazy Play-Off i mimo dwóch porażek odniesionych w fazie zasadniczej, możemy być pewni, że nasi koszykarze podejmą walkę z tą ekipą i wcale nie można skreślać ich szans. Świadczy o tym chociażby fakt, że Wojtek Leszczyński z tym zespołem notował średnio 28,5 punktu. Na równie dobre występy tego zawodnika liczymy w Play-Offach, tylko tym razem potrzebować będziemy także zwycięstwa.

Weegree AZS Politechnika Opolska 91:92 MCKiS Termo-Rex Jaworzno

Weegree AZS PO: Leszczyński 28 (9 przechwytów, 4 asysty), Chmielarz 24 (11 asyst, 7 zbiórek, 3 przechwyty), Nowak 15 (6 zbiórek), Koszela 15 (5 zbiórek), Richter 3, Wierzbicki 2, Suda 2, Pawłowski 2, Cichoń 0 (7 zbiórek), Orębski 0.