Popis strzelecki Chmielarza, wygrywamy trzeci mecz w sezonie!

22 października, 2016

Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej po bardzo trudnym mecz pokonali Zagłębie Sosnowiec 84:75. Było to 3 zwycięstwo naszego zespołu w tym sezonie.

Podopieczni Jędrzeja Sudy słabo weszli w mecz, w przeciwieństwie do przyjezdnych z Sosnowca. W barwach Zagłębia świetnie spisywał się Kamil Wójciak, który bez większych problemów ogrywał naszych koszykarzy. To szybko przeobraziło się w 10 punktów na jego koncie. Grą naszego zespołu dyrygowali Wojtek Leszczyński i Krzysztof Chmielarz, którzy po pierwszych 10 minutach mieli na swoim koncie łącznie 17 „oczek”. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 25:24.

Pierwsze 5 minut drugiej „ćwiartki” to prawdziwy popis nieskuteczności z obu stron. Koszykarze z Sosnowca jako pierwsi się odrodzili i szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Wtedy szkoleniowiec naszej ekipy zdecydował się wprowadzić Adama Richtera, który w dwóch kolejnych akcjach trafił za 3. Po bardzo wyrównanej końcówce ostatecznie prowadziliśmy 39:37.

Koszykarze z Sosnowca zaczęli drugą połowę równie dobrze, jak pierwszą. Uruchomili jednego ze swoich najlepszych strzelców – Wołka-Jankowskiego, który szybko trafił dwukrotnie za trzy. Szybko odzyskaliśmy jednak prowadzenie, bowiem w kontrze niesportowo zatrzymany został Bartosz Koszela. Koszykarze z Sosnowca szybko jednak wrócili do gry i po 30 minutach prowadzili 60:56.

W ostatnią część meczu również nie weszliśmy najlepiej, bowiem przyjezdni szybko uciekli nam na 7 punktów. Nasi koszykarze szybko się jednak przebudzili. Nieprawdopodobny rzut hakiem trafił Chmielarz, który poderwał cały zespół do jeszcze lepszej gry. Nasz rozgrywający kontynuował swój koncert, dalej punktując naszych rywali. Koszykarze z Sosnowca nie byli już w stanie odrobić strat, a nasi koszykarze odnieśli trzecie w tym sezonie zwycięstwo. Tym razem 84:75 nad Zagłębiem Sosnowiec.

Świetne zawody rozegrał tego wieczoru Krzysztof Chmielarz, który w ostatniej kwarcie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Na swoim koncie zapisał 22 punkty, 5 asyst, 2 przechwyty i zbiórkę. W całym meczu trafił aż 4 rzuty za 3, grając w całym meczu na 67% skuteczności.