Polonia wyjeżdża z Opola ze zwycięstwem

6 listopada, 2016

Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej bo bardzo zaciętym meczu musieli uznać wyższość przyjezdnych z Bytomia. Tamtejsza Polonia pokonała nasz zespół 83:75

Koszykarze Jędrzeja Sudy rozpoczęli to spotkanie w składzie Chmielarz – Wierzbicki – Leszczyński – Pawłowski – Koszela. Mecz ten już w 10 sekundzie otworzył „Chmielu”, który wbił się na kosz trafiając z faulem. Nasi koszykarze starali się trzymać bytomian na dystans, nie dając im się zbliżyć, jednak ostatecznie po pierwszej kwarcie musieli uznać wyższość rywali 18:16.

Drugą kwartę rozpoczęliśmy od bardzo dobrej obrony, dzięki której po dwóch minutach powróciliśmy na prowadzenie. Przez pierwsze pięć minut podopieczni Jędrzeja Sudy prowadzili 12-3, lecz przyjezdni zaczęli łapać kontakt z naszym zespołem dzięki trójkom trafionych w dwóch kolejnych akcjach. Dzięki dobrej grze w obronie i punktom z kontry prowadziliśmy 36:35.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od pięciu punktów Wojtka Leszczyńskiego, który już w pierwszej akcji trafił z narożnika za 3. Przyjezdni szybko się jednak przebudzili i po ustawieniu krycia strefą wyszli na prowadzenie. Nie musieliśmy jednak długi czekać na odpowiedź, bowiem po ustawionej zagrywce z obwodu trafił Leszczyński. To okazało się sygnałem do ataku, bowiem podopieczni Jędrzeja Sudy po 30 minutach prowadzili 57:50.

Ostatnia część meczu zapowiadała się jako prawdziwe 10 minut walki. I tak właśnie było! Po obu stronach parkietu było sporo nerwowości, którą lepiej wykorzystywali przyjezdni odrabiając straty do naszego zespołu. Okazało się, że zachowali oni więcej energii, jak i spokoju, który okazał się kluczowy w ostatnich minutach. Nic nie dała nam już nawet trójka w ostatnich sekundach i ostatecznie koszykarze Polonii wygrali 83:75.

Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole był Wojtek Leszczyński, który na swoim koncie zapisał 22 punkty, 8 zbiórek, 5 przechwytów oraz 4 asysty. Grę w trudnych momentach starał się także ciągnąć Krzysiek Chmielarz, zapisując na swoim koncie 12 punktów, 4 asysty i 4 zbiórki. Miał jednak problem ze wstrzeleniem się zza łuku.

Weegree AZS Politechnika Opolska 75:83 KK Polonia Bytom

AZS: Leszczyński 22, Chmielarz 12, Pawłowski 12, Koszela 8 (6 zb.), Nieżwycki 6, Cichoń 6, Wierzbicki 3, Suda 2, Sawicki 2, Richter 2, Charyło 0.