Polkąty na tarczy! 30 punktów Zadęckiego

5 marca, 2018

Już od pierwszych minut spotkania, koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej zaczęli wypracowywać sobie przewagę nad przyjezdnymi. Przewagi tej nie oddali do końca meczu, a mimo przestojów w grze, pewnie triumfowaliśmy 88:59.

Pierwsze starcie w meczu, jakim była oczywiście walka o piłkę okazała się dla nas zwycięska. Mimo to, nie wpisaliśmy się na listę strzelców jako pierwsi. To przyjezdni z Kątów Wrocławskich oddali pierwszy celny rzut, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. Szybko jednak odnaleźliśmy sposób na trafienie do kosza i dzięki dobrej obronie, zaczęliśmy wykorzystywać grę z kontry. To właśnie ona była ważnym elementem w tym meczu, bowiem dzięki nim po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 20:10.

Druga kwarta wcale nie była gorsza od poprzedniej, a mimo absencji ważnych podkoszowych (Cichoń, Barycz, Pawłowski) mieliśmy sporą przewagę pod koszem. Grę po obwodzie świetnie rozciągał Grzegorz Zadęcki, który w tym spotkaniu na świetnej skuteczności (30 punktów w 16 rzutach!). „Orzech” zapewniał nam bezpieczeństwo pod własnym koszem, stwarzając dobry duet z Bartkowiakiem. Do szatni schodziliśmy prowadząc 42:23.

Po zmianie stron, zawodnicy Jacka Kolisa zaczęli nawiązywać wyrównaną walkę z naszą ekipą. Bartosz Zubik do spółki z Robertem Cieślą zaczęli rozmontowywać naszą obronę, trafiając za trzy. Nasza strata zaczynała maleć, ale bardzo szybko odpowiedział Leszczyński, który po szybkiej akcji trafił za trzy. Mimo, że kwarta ta przebiegła na minimalną korzyść przyjezdnych, wydawało się, że spotkanie jest już rozstrzygnięte, bowiem prowadziliśmy po 30 minutach 60:42.

Tak też pomyśleli chyba podopieczni Dominika Tomczyka, którzy niespodziewanie zaczęli odrabiać straty do naszej ekipy. W pewnym momencie strata wynosiła już tylko 9 „oczek”, a szkoleniowiec naszej ekipy musiał interweniować. Czas ten okazał się kluczowy, bowiem po nim spotkanie zaczęło ponownie przebiegać po naszej myśli. Za trzy trafiali Basiński, Orębski i Zadęcki, co pozwoliło nam przypieczętować 19. zwycięstwo w sezonie.

Weegree AZS Politechnika Opolska 88:59 Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie

Weegree AZS: Zadęcki 30 (10 zbiórek, 4/6 za trzy), Bartkowiak 13 (10 zbiórek, 6 asyst), Wilk 13, Leszczyński 10 (5 przechwytów, 4 asysty), Chmielarz 9, Basiński 8 (11 asyst, 6 zbiórek), Orębski 3, Suda 2, Kołcz 0, Wierzbicki 0.