Pokonujemy Dąbrowę, drugie zwycięstwo z rzędu!

4 grudnia, 2016

W trakcie niedzielnych zmagań koszykarskich w ramach „Mikołajek z Koszykówką” nasz drugoligowy zespół pokonał po ciekawym meczu MKS Dąbrowę Górniczą 88:74. Kapitalne zawody rozegrał Bartosz Koszela, zdobywca 30 punktów.

Spotkanie rozpoczęliśmy w składzie Chmielarz – Orębski – Leszczyński – Cichoń – Koszela. Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli koszykarze z Dąbrowy Górniczej, którzy szybko uciekli na sześciopunktowe prowadzenie. Podopieczni Jędrzeja Sudy starali się niwelować przewagę swoich rywali, dzięki czemu po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy już tylko 20:18.

W drugie 10 minut również nie weszliśmy najlepiej, a najwięcej problemów mieliśmy z zastawieniem zbiórki. Bardzo dobre zawody ponownie rozgrywał Krzysztof Chmielarz, który na początku meczu nabawił się drobnej kontuzji kostki. Wynik meczu wyrównaliśmy w siódmej minucie, po punktach Bartosza Koszeli. Końcówka kwarty należała właśnie do naszego kapitana, który miał na swoim koncie już 10 punktów. Do szatni schodziliśmy  przy remisie 37:37.

Trzecia kwarta to prawdziwa wymiana ciosów, przypominająca najkrwawsze walki Andrzeja Gołoty. Bardzo dobre zawody kontynuowali Bartosz Koszela i Krzysztof Chmielarz, którzy wyprowadzili nasz zespół na prowadzenie. Przyjezdni nie pozostali jednak dłużni i w trzech kolejnych akcjach odpowiedzieli rzutami za trzy. Końcówka kwarty należała do Wojtka Leszczyńskiego, który dwukrotnie trafił z faulem. Po trzech kwartach prowadziliśmy 64:59.

Ostatnia część meczu to prawdziwy popis naszego zespołu, który dzięki konsekwencji wygrał to spotkanie. Kapitalne zawody rozgrywał Bartosz Koszela, który zdobywał bardzo ważne punkty dla naszego zespołu. Trener ekipy, Jędrzej Suda przyznał po meczu, że każdy z zawodników dołożył swoją małą cegiełkę do dzisiejszego zwycięstwa. Nasza ekipa wygrała to spotkanie 88:74.

Weegree AZS Politechnika Opolska 88:74 MKS II Dąbrowa Górnicza

AZS: Koszela 30 (8 zbiórek), Leszczyński 20 (5 asyst, 4 zbiórki), Cichoń 16 (7 zbiórek), Chmielarz 15 (7 asyst), Pawłowski 5, Nowak 2 (9 zbiórek), Orębski 0, Suda 0, Wierzbicki 0, Sawicki 0, Richter 0.