Pokonujemy Częstochowę w pięknym stylu!

26 października, 2016

Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej w ramach 6. kolejki II ligi mężczyzn podejmowali we własnej hali Akademików z Częstochowy. Rozgrywając kapitalne zawody nasi koszykarze pokonali przyjezdnych 84:47.

Podopieczni Jędrzeja Sudy dobrze weszli w mecz, wykorzystując przewagę wzrostu pod koszem. Koszykarze z Częstochowy mieli duży problem z upilnowaniem Krzysztofa Chmielarza, który na koźle mijał rywali. Grę przyjezdnych starał się prowadzić Orlikowski, który ścinał z obwodu i rzucał z półdystansu. Ostatecznie po 10 minutach prowadziliśmy 20:10.

Hucznie rozpoczęliśmy drugą ćwiartkę tego spotkania, bowiem Bartosz Koszela po świetnym podaniu Wojtka Leszczyńskiego trafił w akcji 2+1. Obraz gry nieco się jednak zmienił, bowiem Akademicy z Opola popełnili kilka prostych błędów – po obu stronach parkietu. Tomasz Nogalski wykorzystał te błędy i w dwóch kolejnych akcjach trafił za 3. Po pierwszej połowie koszykarze Jędrzeja Sudy prowadzili 35:26.

Trzecia kwarta to prawdziwe show w wykonaniu opolskiej ekipy. Piątka Chmielarz – Wierzbicki – Leszczyński – Cichoń – Koszela szybko wywiała z częstochowskich głów myśli o zwycięstwie.  Podopieczni Jędrzeja Sudy od pierwszych minut ruszyli do ataku, uzyskując niemalże 30 punktowe prowadzenie. Koszykówka naszej ekipy była po prostu „fun to watch”. Warte podkreślenie jest również to, że w trzeciej kwarcie swoje pierwsze punkty w zespole zdobył Damian Orębski. Po 30 minutach prowadziliśmy już 66:37 i nic nie mogło zabrać nam zwycięstwa.

Ostatnie 10 minut było już tak naprawdę tylko formalnością, a mimo to zaczęliśmy ją od wielkiego bum. Z narożnika boiska piłkę do kosza skierował Richter, po czym szybko w kontrze punkty zdobył Piotrek Suda. Szkoleniowiec naszej ekipy skorzystał z tak wysokiego prowadzenia i na parkiecie trzymał rezerwową piątkę. Więcej o ostatniej ćwiartce na ma sensu pisać, bowiem była rozstrzygnięta już przed jej startem. Wygraliśmy to spotkanie 84:47 i już w sobotę walczymy o kolejne zwycięstwo w Krakowie.

Kapitalne zawody rozegrał tego wieczoru kapitan zespołu, Bartosz Koszela, który już po pierwszej kwarcie miał na swoim koncie 12 punktów i 5 zbiórek. Ostatecznie spotkanie skończył z 18 punktami i 11 zbiórkami. Świetne spotkanie rozegrali także Wojtek Leszczyński (17 „oczek”, 4 asysty i 2 zbiórki) oraz Krzysiek Chmielarz, który notując 10 punktów i 9 asyst otarł się o double-double.

Warto odnotować także, że w tym spotkaniu naszemu zespołowi udało się rozdać aż 24 asysty! Nasi podkoszowi dominowali także dzisiaj na tablicach, wygrywając tę walkę aż 45:23!

Weegree AZS Politechnika Opolska 84:47AZS Politechnika Częstochowa

Weegree: Koszela 18, Leszczyński 17, Chmielarz 10, Pawłowski 9, Cichoń 8 (8 zbiórek), Wierzbicki 6, Sawicki 5, Suda 5, Richter 3, Charyło 2, Orębski 1, Kurdzieko 0.