Pokaz siły Polonii, wysoka porażka w Bytomiu

28 stycznia, 2017

Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej po trzech zwycięstwach z rzędu udali się do Bytomia, by zmierzyć się z trzecią w ligowej tabeli Polonią. Tamtejsi koszykarze nie okazali się zbyt gościnni i wręcz rozgromili naszą ekipę 83:58.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak jednostronnego przebiegu tego spotkania. Podopieczni Jędrzeja Sudy bardzo dobrze weszli w mecz uciekając rywalom na prowadzenie 11:2. Bardzo dobre wejście w mecz zanotował Wojtek Leszczyński, który zanotował na początku meczu 7 punktów. Nasza ekipa po 10 minutach przegrywała tylko 19:18.

Druga kwarta pokazała jednak jak bardzo groźni są poloniści we własnej hali. Podopieczni Radosława Kucińskiego świetnie zatrzymywali naszych koszykarzy, którzy nie mieli pomysły na rozegranie skutecznych akcji. Do tego dołożyli trójki, które podłamały naszą ekipę i po 20 minutach przegrywaliśmy 40:27.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł bardzo zmotywowany, jednak bardzo szybko został sprowadzony na ziemię, bowiem koszykarze z Bytomia znowu zaczęli „sypać trójki z rękawa”. Nie wykorzystywaliśmy przewagi pod koszem, bowiem mimo 9 zbiórek w ofensywie zdobyliśmy tylko 6 punktów drugiej szansy. Po trzech kwartach przegrywaliśmy 64:38 i wszystko było już rozstrzygnięte.

Ostatnia część meczu była tylko formalnością, lecz koszykarze z Bytomia wcale nie przestawali atakować. Chcieli pokazać swoją wyższość nad naszą ekipą, co zdecydowanie im się udało. Mecz przegraliśmy bardzo wysoko, bowiem 83:58. Teraz przyszedł czas na wyciągnięcie wniosków, bowiem już w przyszłym tygodniu do Opola przyjedzie lider – R8 Basket z Krakowa.

Chyba jedynym plusem, o jakim możemy powiedzieć po tym meczu jest fakt, że do gry powrócił nasz kapitan – Bartosz Koszela, który w ostatnich tygodniach zmagał się z kontuzją kolana. Bartek zanotował solidne 11 punktów, 4 zbiórki oraz 2 bloki.

Bolączką naszego zespołu były zarówno straty (aż 20 – rywal zanotował 17 przechwytów), oraz bardzo małą liczba asyst – tylko 10 do 21 przeciwnika. Trzeba przyznać jasno, że koszykarze z Bytomia byli lepsi i zagrali na świetnej skuteczności – 47%. Nasz zespół trafił zaledwie 18 rzutów z gry, co przełożyło się na 29% skuteczność.

KK Polonia Bytom 83:58 Weegree AZS Politechnika Opolska

Weegree AZS: Leszczyński 12, Koszela 11, Chmielarz 7, Richter 7, Cichoń 5, Suda 4, Orębski 4, Nowak 2, Pawłowski 2, Neżwyckij 2, Wierzbicki 2.