Podsumowanie pierwszej rundy sezonu zasadniczego

15 grudnia, 2016

Po 12 meczach sezonu, a zarazem po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego nasz zespół z bilansem 7-5 zajmuje piątą lokatę w tabeli grupy C II ligi. Na dzień dzisiejszy w fazie Play-Off zmierzylibyśmy się z MCKiS-em Termo Rexem Jaworzno.

Kilka wspomnień z pierwszej rundy:

• – Nasz zespół zdecydowanie lepiej spisuje się we własnej hali, aniżeli na wyjazdach. Przy Prószkowskiej podopieczni Jędrzeja Sudy wygrali 5 spotkań, przegrywając przy tym tylko dwukrotnie (z Polonią Bytom i AZS Romus Katowice). Z pięciu wyjazdów aż trzykrotnie wracaliśmy na tarczy.
    • – Nasz bilans byłby zdecydowanie lepszy, gdyby nie niespodziewana porażka w Krakowie z tamtejszą Wisłą Kraków. Mecz ten od początku nie układał się po naszej myśli, co skończyło się na najmniejszej zdobyczy punktowej w całym sezonie – zdobyliśmy ledwie 49 „oczek”.
    • – W pierwszej rundzie na własnym terenie ponieśliśmy dwie porażki i trzeba jasno powiedzieć, że każde z tych meczów mogliśmy wygrać. Z Akademikami z Katowic przegraliśmy tylko 5 punktami, przegrywając czwartą kwartę aż 30:22. Jeszcze boleśniejszą okazała się porażka z Polonią Bytom (83:75). Ponownie w ostatniej odsłonie zdecydowanie zawiedliśmy, przegrywając ostatnią ćwiartkę aż 33:18.
    • – Najciekawszym spotkaniem minionej rundy było na pewno spotkanie w Przemyślu, z tamtejszym AZS-em. Nasza ekipa wygrała tam po dwóch dogrywkach 79:69. Dogrywkę zawdzięczamy trójce Damiana Orębskiego oraz spektakularnym wjazdom na kosz Bartosza Koszeli. Spotkanie zakończył Wojtek Leszczyński, który w drugiej dogrywce nie dał szans naszym rywalom.

• – Kluczem do zwycięstw naszej ekipy są zdecydowanie zbiórki. Nasi podkoszowi, w postaci Bartka Koszeli, Adama Cichonia, Jarka Pawłowskiego, jak i Łukasza Nowaka świetnie spisując się w walce na tablicach, zbierając w każdym meczu średnio o 2 zbiórki więcej od rywali. W drugiej rundzie sezonu bardzo istotne będzie zbieranie większej ilości piłek pod koszem przeciwnika.
  • – Zdecydowanie naszym najlepszym meczem było starcie z częstochowską politechniką. Nasza ekipa rozegrała kapitalną trzecią kwartę (wygrana 31:11), a pod koszem rządził duet Bartosz Koszela – Adam Cichoń. Warte zaznaczenia jest także, że swoje pierwsze punkty w II lidze zdobył w tym spotkaniu Karol Charyło.

MVP Pierwszej Rundy Sezonu Zasadniczego:

Naszym najlepszym strzelcem, a zarazem zawodnikiem jest Wojciech Leszczyński, który w pierwszej rundzie sezonu notował średnio 18,3 punktu, 5,1 zbiórki, 3,3 asysty oraz 3,3 przechwytu. Popularny „Leszczu” spędzał na parkiecie średnio ponad 35 minut, w trakcie których wykręcał średni eval 18,1.

Kilka słów po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego:

• Pierwsza runda za nami! Może i zaskoczenie, a może i rozczarowanie – suma sumarum zajmujemy piątą lokatę. Jako beniaminek, który ściągnął kilku zawodników mamy za zadanie się zgrywać. Choć liga nie jest łatwa, udaje nam się sprostać zadaniu i stawiamy wysoką poprzeczkę naszym rywalom. Oczywiście nie obyło się bez porażek i wpadek, jak z Wisłą Kraków. Przed nami druga część sezonu – trudna, ponieważ ponad połowę spotkań, które dotąd wygraliśmy, wygrywaliśmy odskakując rywalom dopiero w czwartej kwarcie. Musimy wytrzymać tempo ligi i walczyć w każdym meczu, aby zajść jak najwyżej. Porażki uczą, więc mam nadzieję, że druga runda będzie dla nas podsumowaniem tego, czego nauczyliśmy się do tej pory – mówi Wojtek Leszczyński.

• – Z dwunastu spotkań siedmiokrotnie wyszliśmy zwycięsko, co mnie osobiście bardzo satysfakcjonuje, zwłaszcza, że nasza drużyna miała sporą przerwę od tego szczebla koszykarskiego. Pierwszą rundę można również potraktować jako rozpoznawczą, nowe drużyny, nowi zawodnicy. Teraz, w trakcie drugiej zacznie się prawdziwa „wojna”. Większość drużyn zna już swoje możliwości, oraz możliwości przeciwnika. Myślę, że druga część sezonu będzie o wiele ciekawsza od pierwszej – mówi o pierwszych 12 meczach sezonu Damian Orębski.